Plzeň porazila Třinec, čekají ji Budějovice

Předposlední Plzeň hostila v jednačtyřicátém extraligovém kole v tabulce šestý Třinec. Na domácích, kteří se zatím marně snaží přiblížit na dostřel elitní osmičky, sice byla zpočátku znát nervozita, přesto se nakonec prosadili a vyhráli 4:1.

Plzni jako by ležela na bedrech úterní domácí porážka s Libercem i páteční prohra v Pardubicích. Začala nervózně a více než pět a půl tisíce diváků dlouho čekalo na gól. V osmé minutě se po Švíkově pokusu ještě fanoušci nedočkali, radost jim nepovolil videorozhodčí. Naštěstí tu byl obránce Mario Cartelli, někdejší hráč Třince, který zavelel ke zteči .V sedmnácté minutě ujel v oslabení a když se mu nepovedla přihrávka na Josefa Straku, poslal domácí do vedení sám.Ještě do konce třetiny se pak Cartelli znovu zasloužil o další změnu skóre ve prospěch Lasselsbergeru. Na podruhé byla jeho přihrávka Josefu Strakovi úspěšná a bylo to 2:0. V úvodu druhé části hry sice snížil při dvojnásobné početní převaze Třince Richard Král, střelou nad položeného Málka, to ale bylo ze strany hostů všechno. Plzeň zlepšila bruslení, důraz i přihrávku a další góly dávala už jen ona. V jednatřicáté minutě trefil Paroulek ještě jen tyčku ocelářské branky střežené Martinem Vojtkem, o minutu později už ale přesilovku Plzně využil Dušan Andrašovský. Poté mohl vyniknout plzeňský gólman Roman Málek. Po chybě obránce Jindřicha se před ním ocitl úplně volný Janků, Málek ale exceloval. Tři minuty před koncem druhé třetiny se pak po tyčce dočkal i gólu Paroulek. Dušan Andrašovský vystřelil, Vojtek jen vyrazil a Paroulek puk dostal nadvakrát za jeho záda.
Ve třetí třetině se o největší vzruch postarali boxerskou vložkou Šaffer a Vítek, gól už nepadl, a tak Plzeň – Třinec 4:1.
Hvězdou zápasu byl někdejší bek Třince, te´d Plzeňák Mario Cartelli. I když letošní formu dlouho hledal, zdá se, že přišla. Připsal si tři body.
Plzeń, v tabulce stále předposlední, jede už zítra na led posledních Budějovic bojovat o doslova existenční body. Hráči vědí, že to bude nejen psychicky těžký zápas.
Doma se hokejisté Lasselsbergeru představí fanouškům až příští úterý. To přijede další z týmů, který si ještě brousí zuby na elitní osmičku, Chemopetrol Litvínov.