Plzeň prohrála s Českými Budějovicemi

Po včerejší výhře v Karlových Varech chtěli extraligoví hokejisté Plzně potvrdit osmičku domácím úspěchem nad Českými Budějovicemi. Nestalo se.

V zápase šlo o hodně a obě mužstva bojující o play off si toho byla vědoma. Od počátku to byl tuhý boj o každý milimetr ledu a budějovická defenziva slavila úspěch. V první třetině góly nepadaly, všechno podstatné se odehrálo ve druhé části hry. A byli to Jihočeši, kdo byl úspěšnější. Nejprve se dostali do vedení zásluhou Štrauba, který vymetl roh Bartovy branky, pak sice vyrovnal plzeňský Branda, vedení na stranu Budějovic ale vrátil gólem do šatny 30 sekund před koncem třetiny Rob. V poslední třetině to byl zase spíš boj než hokej a Plzni nepomohla ke střeleckému úspěchu ani závěrečná power play. Veledůležité tři body tak za výhru 1:2 putují na jih Čech.