Plzeň prohrála s Libercem a přišla o šanci slavit doma titul

Fotbalisté Plzně promarnili šanci zajistit si s předstihem mistrovský titul. V předposledním kole první ligy doma prohráli s Libercem 1:2 a jejich náskok na čele tabulky se tak zmenšil na dva body. Plzeň se tlačila za vítěznou brankou, místo toho v nastavení inkasovala od Luboše Huška. O titul tak b...

Fotbalisté Plzně promarnili šanci zajistit si s předstihem mistrovský titul. V předposledním kole první ligy doma prohráli s Libercem 1:2 a jejich náskok na čele tabulky se tak zmenšil na dva body. Plzeň se tlačila za vítěznou brankou, místo toho v nastavení inkasovala od Luboše Huška. O titul tak bude muset bojovat v posledním kole na hřišti Hradce Králové, kde potřebuje vyhrát. Titul jí však zajistí i případná ztráta Sparty v derby s Duklou.
Plzeň měla možnost slavit titul doma se svými fanoušky, stačila jí k tomu jakákoli výhra nad Libercem či zaváhání Sparty. Ta však vyhrála v Teplicích, zatímco Plzeň souboj se Severočechy nezvládla.
Přitom se do soupeře od začátku zakousla a i díky mokrému trávníku hrála možná nejlepší fotbal za poslední kola. Jenže Kolář stačil střílený centr Kovaříka tečovat jen těsně vedle a Tecl z úhlu trefil jen tyč.
Místo toho v 17. minutě udeřil Liberec. Plzeňským obráncům se nepovedlo vystavit Rabušice do ofsajdu a útočník Slovanu postupoval sám na brankáře Kozáčika. Poprvé ho sice nepřekonal, ale z dorážky i s přispěním břevna zaznamenal už svůj osmý gól z posledních šesti zápasů.
Plzní to na chvíli otřáslo, ale v závěru poločasu si vytvořila mohutný tlak. Pavelka však na poslední chvíli zachránil hosty před jistým gólem, o chvíli později zase centry létaly vápnem, ale bez pořádného zakončení.
I po změně stran měla Plzeň vytrvalý tlak, ale liberecká obrana potvrzovala svou formu. Až zranění stopera Kováče začalo v liberecké defenzivě otevírat vrátka a Plzeň se dostávala do zakončení. Pomohl k tomu i příchod aktivního Štípka, který za Plzeň nastoupil na jaře vůbec poprvé po zranění a oživil pravou stranu zálohy.
Svou první šanci ještě nevyužil, ale druhou už ano. Osm minut před koncem dorazil do branky Kovářem vyraženou střelu a odstartoval tak závěrečný nápor Plzně. Jenže Liberec se ubránil, místo toho v posledních sekundách utekl Štajner a jeho akci zakončil střelou k tyči střídající Hušek. Zajistil tak Liberci devátou výhru za sebou a jistotu účasti v Evropské lize. Naopak Plzeň podruhé za sebou doma prohrála a oslavy musela odložit.