Plzeň prohrála s Litvínovem

V dohrávaném utkání prvního kola hokejové extraligy přijel včera večer na plzeňský zimní stadion celek Litvínova. Sedm a půl tisíce diváků zde vidělo vynikající výkony obou brankářů a důsledně hrajících obran.

V dohrávaném utkání prvního kola hokejové extraligy přijel včera večer na plzeňský zimní stadion celek Litvínova. Sedm a půl tisíce diváků zde vidělo vynikající výkony obou brankářů a důsledně hrajících obran. Chemici, kteří dvakrát skórovali z brejků nakonec těsné vedení udrželi i přes drtivý tlak Plzně v závěru utkání.
Jak uvedl Jiří Kučera, asistent trenéra Plzně,
mimo početní výhody v přesilovce myslely oba celky od začátku na zabezpečené obrany. V první šanci před litvínovskou brankou střílel Josef Straka těsně nad, ve čtrnácté minutě ho neúspěšně napodobil i kapitán David Pospíšil. V závěru první třetiny měl velkou možnost plzeňský Kracík, nedal a hned z protiútoku po individuální akci Trávníčka byl úspěšný Gombár. Hosty podržel v rozhodujících momentech gólman Kamil Jarina, kterého po zápase uvedl jako strůjce vítězství i trenér hostů.
V polovině druhé dvacetiminutovky zachytil rozehrávku hostí v jejich třetině opět aktivní Pospíšil, z úhlu se však puk do Jarinovi brány neprotlačil. Naopak na druhé straně se ve 38. minutě po ukázkové kombinaci prosadila trojice Šlégr, Ručinský, Hübl a posledně jmenovaný zvýšil na 0:2. Litvínovský celek pokračoval v důsledné taktice bránění i v závěru. Neoslabil ho ani osobní desetiminutový trest kapitána Reichla.
Rozhodující moment přišel ve 49. minutě, kdy se nádherně uvolnil Martin Straka, jeho střela, kterou musel vzápětí posoudit i videorozhodčí trefila však pouze břevno.
Po nepovedené střele Výborného ještě pálil bezpřípravy Josef Straka, štěstí však ani tentokrát plzeňským nepřálo.
Plzeňští hráli v závěru téměř dvě minuty bez brankáře.
Snížení na konečných 1:2 , které zařídil od modré Jaroslav Špaček tak přišlo až 9 sekund před koncem.
Plzeňské hokejisty čekají v tomto týdnu ještě dva domácí zápasy. V sobotu nastoupí v televizním utkání proti pražské Spartě a hned v neděli přijede na plzeňský zimní stadion celek Vsetína.