Plzeň prohrála v Pardubicích, na desítku ztrácí 7 bodů

Hokejisté Plzně prohráli v Pardubicích těsně 1:2. Zápas odchytala nová posila Lasselsbergeru Vladimír Hudáček.

Hokejisté Plzně prohráli v Pardubocích těsně 1:2. Zápas odchytala nová posila Lasselsbergeru Vladimír Hudáček.
Vítěznou trefu si připsal v 44. minutě Jan Čaloun, který tak zaznamenal svou jubilejní 200. branku v nejvyšší soutěži. Lasselsberger potvrdil, že se mu venku moc nedaří a z posledních sedmi duelu mimo svůj stadion získal pouhé dva body.
Pardubičtí hokejisté se ve čtvrtém utkání v řadě na domácím ledě hodně trápili. Západočeši, kteří při absenci jedničky Málka nasadili do branky čerstvou posilu Hudáčka, se soustředili především na pozornou obranu. V úvodní třetině hráli domácí čtyřikrát přesilovku, ale paradoxně blíž k brance byli hosté.
Nejprve v 7. minutě Čakajíkovu střelu pozorný Lašák vyrazil, za čtyři minuty Linhart v poslední chvíli zmařil Šaffrův únik a v 17. minutě opět zazářil pardubický brankář, který chytil Benákovu dělovku. Domácí hráči v početních výhodách zcela propadli a podobné to bylo i v druhé třetině. Tu poznamenala série oboustranných vyloučení.

Oba celky měli v druhém dějství výhodu dvojnásobné početní převahy. Nejprve Plzeň nevyužila 100 vteřin trvající výhodu pěti proti třem při vyloučení Puchera a Hlinky. Potom domácí hráli při pobytu Ludvíka s Dernerem na trestné lavici v dvojnásobné výhodě 87 sekund, při které se mohli o vedoucí gól postarat Hlinka s Rolinkem, ale jejich spolupráce skončila střelou těsně mimo Hudáčkovou branku.

Ve 36. minutě se neprosadil ani nejlepší pardubický kanonýr Sýkora. V úniku z půlky hřiště trefil jen dobře postaveného Hudáčka. Brankový účet otevřeli přece jen hráči Moelleru. Na konci 37. minuty při vlastním oslabení si najel na Hlinkovo vyhození bývalý plzeňský hráč Andrašovský a obehrál vracejícího se Cartelliho a se štěstím překonal Hudáčka, který asi čekal zákrok svého obránce.

Do závěrečné třetiny vstoupili hosté v početní výhodě při vyloučení Píši se snahou o rychlé vyrovnání. Jejich představy ale vzaly za své při vyloučení Dernera a Důrase, kteří tak dali možnost domácím hrát minutovou přesilovku pět na tři. V ní zafungovala spolupráce Puchera s Čalounem, který po třiačtyřiceti vteřinách poslal zpět na led Dernera a zvýšil na dvougólový rozdíl. S ním se ale hosté nechtěli smířit, protože stále cítili, že domácí nejsou ve své kůži, což potvrdil i další nedotažený únik Sýkory ve 48. minutě.

Úporné úsilí Západočechů přineslo ovoce v 51. minutě, kdy svoji snahu korunovali brankou Ludvíka. Vzápětí se do vyložené šance dostal Koukal, ale nemířil přesně. Kontaktní gól zvýšil snahu plzeňského mužstva, které důrazně bránilo a rychlými protiútoky se snažilo přečíslit domácí obranu. V 54. minutě měl na holi vyrovnávací gól Kubalík, ale jeho střelu Lašák skvěle zlikvidoval. Pardubický brankář byl také v této fázi utkání zaměstnanější než jeho protějšek. Pardubičtí se do vyložených šancí dostávali jen sporadicky, protože se museli bránit stupňujícímu se tlaku soupeře. V 58. minutě nabídl faulující Čakajík domácím šanci, ale minutu před koncem, kdy hosté odvolali gólmana, šel na trestnou lavici také domácí Havíř. Plzeň hrála s pěti hráči v poli proti čtyřem, ale domácí se ubránili.

Pavel Rohlík (Pardubice): "V první tetině byla na našich hráčích vidět nervozita po dvou prohrách. Věděli jsme, že to nebude lehké utkání a že nás čeká hodně upracovaný zápas s těžkým soupeřem. Když jsme pak dali góly měli jsme utkání pod kontrolou, ale jak v polovině poslední třetiny Plzeň snížila, zase jsme byli trochu nervózní a soupeři se naskytlo dost šancí na vyrovnání. Ze čtyř soupeřů, se kterými jsme teď doma hráli, to byl dneska ten nejtěžší. My jsme potřebovali upracovat výsledek a to se povedlo, což musí diváci chápat."

Jiří Kučera (Plzeň): "Pro nás to bylo smolné utkání, protože jsme v první třetině měli dost šancí na to, abychom utkání zvrátili na naší stranu. Pak jsme ale v naší přesilovce dostali gól na konci druhé třetiny. Ve třetí části jsme snížili a měli jsme tam i šanci na vyrovnání. Kubalík byl sám před brankářem, bohužel mu to nesedlo, a tak soupeř vyhrál."