Plzeň rozdrtila Oceláře

Hokejisté Plzně včera po třech týdnech opět nastoupili před domácím publikem. Z Kladna a Vsetína přivezli celkem tři body, a úspěšnou sérii chtěli potvrdit proti Třinci.

Hokejisté Plzně včera po třech týdnech opět nastoupili před domácím publikem. Z Kladna a Vsetína přivezli celkem tři body, a úspěšnou sérii chtěli potvrdit i na svém ledě proti Třinci. To se jim nakonec povedlo nevýrazný celek Moravanů porazili 5:1.
Plzeň nastoupila v brance s Tomášem Dubou a od začátku se nutila do útoku. V páté minutě se jako první trefil Josef Straka, který nadvakrát doklepl puk za záda třineckého brankáře Vojtka. Pak měla Plzeň dlouhou výhodu přesilovky pět na tři, ale za minutu a půl se Západočeši nedostali do vážnější příležitosti.
Na začátku třinácté minuty se prosadil při sólu Martin Cibák. Jeho branku nakonec ještě musel posoudit videorozhodčí. Ještě v téže minutě se prosadil v pádu František Mrázek a bylo vymalováno – 3:0. Od té doby bylo na ledě už pouze jedno mužstvo. Ve druhé třetině přidal po střele Cartelliho Martin Straka gol do opuštěné třinecké klece. Třinec se v poslední části zmohl na jedinou odpověď, když aktivní Vítek pokazil čisté konto Tomáše Duby.
Šest tisíc diváků nakonec potěšil Jaroslav Kudrna, který upravil na konečných 5:1 pro Lasslesberger.