Plzeň se hlásí do soutěže Eden – excelentní destinace

Plzeň se přihlásila do prestižní soutěže o excelentní turistickou destinaci Eden, kterou pořádá Evropská komise a v České republice organizuje agentura CzechTourism. „Letošní téma Cestování bez bariér je natolik zásadní, že jsme se rozhodli podat přihlášku, ačkoliv nejsme klasickou turistickou ...

Cílená propagace v Plzni

Plzeň se přihlásila do prestižní soutěže o excelentní turistickou destinaci Eden, kterou pořádá Evropská komise a v České republice organizuje agentura CzechTourism.
„Letošní téma Cestování bez bariér je natolik zásadní, že jsme se rozhodli podat přihlášku, ačkoliv nejsme klasickou turistickou destinací. Rádi bychom prostřednictvím této soutěže upozornili na neobvykle bohatou nabídku služeb i atraktivit, kterou město Plzeň vytvořilo nejen pro své občany s handicapem, ale mohou ji využít například turisté, matky s malými dětmi či senioři,“ říká Eva Herinková, náměstkyně primátora pro kulturu a cestovní ruch.

Výjimečným přínosem k mobilitě osob se sníženou schopností pohybu jsou dopravní služby. „Jde o možnost využít bezbariérovou dopravu v kombinaci s dopravními službami typu ´od dveří ke dveřím´, což znamená z konkrétního místa na jiné určené uživatelem na základě individuální objednávky, poskytovanými s podporou města handicapovaným občanům i návštěvníkům Plzně,“ uvádí Kristina Štěpánová z odboru prezentace a marketingu magistrátu.


Návštěvník Plzně dnes může počítat se službami více než padesáti bezbariérových restaurací, pivnic, provozoven rychlého občerstvení, kaváren, cukráren, čajoven, barů a klubů, které jsou vybaveny i toaletami pro vozíčkáře. Také velká část ubytovacích kapacit nabízí služby návštěvníkům s omezením pohybu.


Ani při návštěvě kulturních a sportovních zařízení nenarážejí lidé s handicapem na zásadní omezení. Bezbariérový přístup mají plzeňská divadla i multikina, stejně jako plzeňské stadiony. „Vozíčkáři si mohou nejen užít fotbal či hokej, ale také sportovat v řadě veřejných sportovních areálů,“ upozorňuje Štěpánová.


Velkou výhodou Plzně jsou bezbariérové turistické cíle, například prohlídkový okruh v pivovaru Plzeňský Prazdroj, Techmania Science Center či Zoologická a botanická zahrada města Plzně.


Díky bezbariérovým úpravám chodníků a přechodů pro chodce se mohou návštěvníci s handicapem pohybovat v celém centru města a v sadovém okruhu a účastnit se tak mnoha akcí, které se zde konají. „K dispozici je jim interiér katedrály sv. Bartoloměje, Muzeum loutek, Muzeum církevního umění či hlavní budova Západočeského muzea. Bez omezení tak mohou absolvovat klasický prohlídkový okruh srdcem města,“ uvádí Kristina Štěpánová.


V ideálním případě mohou vozíčkáři pobýt v Plzni celý víkend a kromě centra města a prohlídky pivovaru, případně dalších turistických cílů, tak navštívit oblast Boleveckých rybníků, kde plzeňský Klub českých turistů vyznačil v roce 2011 čtyřkilometrový okruh kolem Boleveckého rybníka a jednu pětikilometrovou trasu procházející územím Boleveckých rybníků.


Návrh dvoudenního programu pro tělesně handicapované turisty je jádrem přihlášky, kterou pod názvem Užij si Plzeň bez bariér podal do soutěže Odbor prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně. Na tvorbě přihlášky spolupracoval odbor sociálních služeb magistrátu, provozovatelé turistických cílů a zejména Miroslav Valina, autor knihy Plzeňsko bez bariér, který zná problematiku bezbariérovosti ze své aktivní zkušenosti vozíčkáře.


Finalisty soutěže vybere agentura CzechTourism v dubnu letošního roku a v květnu bude vyhlášena vítězná destinace České republiky.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 21.02.2013 14:14



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka