Plzeň si po vítězství 6:2 nad Mömme Kalju zahraje minimálně Evropskou ligu

Ač se mohl zdát být včerejší zápas po výhře 4:0 nad lotyšským týmem pouze formalitou, nenechalo si 9482 platících diváků utéci možnost viděl další ofenzivní smršť plzeňských fotbalistů. Jak před utkáním avizoval trenér Pavel Vrba, nezná osobně tým, který by podobnou možnost propásl. Po začá...

Po začátku utkání se plzeňští, jak jsme poslední dobou zvyklí, chopili míče, který prakticky nepouštěli ze svých kopaček. Pustili jej až v desáté minutě, kdy za to hned zaplatili úvodní brankou zápasu, kterou vstřelil hostující Quintieri. Asi ani jeho nenapadlo, že to nebude ten večer jeho poslední zápis do gólové historie utkání.

Jenže zápas měl úplně jiného hrdinu, ten nosí červenomodrý dres a jeho jméno je Pavel Horváth. Jeho první gól byl tak trochu darovaný po faulu na Daniela Koláře a následné penaltě. Za to těsně před koncem prvního poločasu se krásnou střelou z prostoru za hranící velkého vápna trefil estonského gólmana.

Ve druhém poločase plzeňští dále kontrolovali hru a nikdo snad nemohl přát gól více nikomu jinému než Stanislavu Teclovi, který se po hlavičce konečně dočkal branky. Po něm dovršil hattrick výše zmíněný hrdina utkání Pavel Horváth.

Výsledek utkání ještě navýšili za plzeňské hráče Tomáš Hořava a Tomáš Wágner, za hosty korigoval opět Quintieri.

Nyní zbývá plzeňským hráčům jen čekat, jakého soupeře jim v přímém souboji o Ligu mistrů přidělí los.