Plzeň udolala Litvínov

Hokejisté Lasselsbergeru v 31. kole Tipsport extraligy porazili doma Chemopetrol 3:1.

Hokejisté Plzně porazili v 31. kole extraligy Litvínov 3:1 a ukončili sérii tří utkání v řadě bez porážky svého soupeře. Plzeňští Severočechům odskočili na rozdíl šesti bodů v tabulce.
V úvodu hosté přečkali tradiční tlak domácích a poté sami přešli do ofenzívy. Přečíslení dva na jednoho vyřešil tvrdou ranou hostující Šaffer, domácí gólman Málek ale kotouč vyrazil svým pravým betonem. Za chvíli byla vyloučena nová posila domácích z Třince Vítek a hosté nabídnutou výhodu přetavili ve vedoucí gól, když Ťupovu střelu od modré čáry tečoval mimo Málkův dosah mezi kruhy operující Trávníček.
Domácí se snažili vyrovnat a Zelenkovu střelu zastavila až levá tyč branky gólmana Jariny. V závěru úvodní dvacetiminutovky ujel do samostatného úniku hostující Benda, akci však zakončil čitelnou střelou, která skončila na Málkových chráničích.
Ve druhé třetině hru rozkouskovala častá vyloučení, oběma týmům se však přesilovky nedařily. A když už se domácí Štěpánek
ocitl osamocen před Jarinou, selhal při zakončení. Skórovat mohl v oslabení hostující Kubinčák, který vypíchl kotouč váhajícímu
Trnkovi. Svůj nájezd zakončil bekhendovým blafákem, ale nastřelil jen levou tyč.
Plzeň vyrovnala nečekaně v oslabení, když opakovanou Vorlovu střelu dorazil za záda bezmocného Jariny Zelenka.
Hosty mohl dostat znovu do vedení v poslední minutě druhé třetiny Branda, Málek si ale s jeho tečí poradil. Z protiútoku se tak pár vteřin
před druhou pauzou radovali znovu domácí, když po přečíslení pálil Vorel a jeho vyraženou střelu doklepl do sítě v pádu Kracík.
Do závěrečné části vstoupili aktivněji domácí a po Kracíkově přihrávce pálil do poloodkryté branky Vorel. Jarina kotouč vyrazil a hostující obránce Punčochář ho sevřel v brankovišti.
Rozhodčí Husička nařídil trestné střílení.
Jeho exekutor Moravec se nemýlil a povedenou kličkou do forhendu zajistil domácím dvoubrankové vedení.
Hosté už se do závěrečného tlaku nedostali, srážela je zbytečná vyloučení. Domácí naopak mohli vedení navýšit zásluhou Trnky s Adamským, oba však před osamoceným Jarinou selhali.
Radek Kampf (asistent Plzně): "Věděli jsme, že Litvínov třikrát za sebou neprohrál a také ukázal na začátku svou sílu. Lépe bruslil a byl agresivnější. My jsme ale hráli na čtyři útoky a ve třetí třetině jsme měli více sil a utkání jsme díky zlepšenému bruslení a zvýšené agresivitě v osobních soubojích nakonec zvládli. Dobře
nám zachytal Málek, který zneškodnil samostatný únik Bendy. Vůli ale ukázalo celé mužstvo a musím ho za to pochválit."
Petr Fiala (asistent Litvínova): "Obě mužstva před utkání věděla, jak daleko jsou od sebe v tabulce, téměř dvě třetiny jsme se s tím
lépe vyrovnávali my, když jsme lépe kombinovali a také bruslili. Zlomil nás ale druhý gól domácích do šatny v závěru druhé třetiny. Ve zbytku zápasu jsme už byli horším mužstvem."
Tipsport extraliga, 31. kolo: Lasselsberger Plzeň - Chemopetrol Litvínov 3:1 (0:1, 2:0,
1:0). Branky a nahrávky: 32. Zelenka (Vorel), 40. Kracík (Vorel), 45. D. Moravec z trest. střílení - 8. Trávníček (Ťupa, Morava). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 9:11. Využití:
0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4352.
Plzeň: Málek - Štich, Trnka, Nedoma, Štěpánek, Pulpán, Výborný, Vaněček - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Šindel, Adamský - Tvrdoň, Vorel, Vítek. Litvínov: Jarina - Punčochář, Gýna, Ťupa, Morava, Poživil, Bombic, Pojkar, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Trávníček - Zadina, Balázs, Gombár - Šaffer, Sklenička,