Plzeň urvala bod s Litvínovem

Po třech porážkách se hokejisté Lasselsbergeru zlepšili, k bodu pomohl hattrickem Aleš Padělek

V pátém kole hokejové extraligy remizovala Plzeň s Litvínovem 3:3. Hosté v utkání dvakrát
prohrávali, ale v polovině utkání se dostali zásluhou Brandy do vedení. Radost ze zisku tří bodů jim zkazil domácí Aleš Padělek, který svým třetím gólem v utkání v 57. minutě vyrovnal. Domácí Lasselsberger si připsal druhý bod v letošní sezoně.
Necelá půl minuta stačila ke vstřelení úvodní branky trápícím se domácím. Andrašovský zamotal hlavy hostujícím obráncům za brankou a pak našel před gólmanem Fialou osamoceného Padělka, který pohotově zvedl kotouč pod horní tyčku.
Otřesení hosté potom dvakrát zbytečně faulovali. Plzeňěné ale i přes několik tvrdých střel obránců od modré čáry drunou branku přidat nedokázali. Hosty dobře sehraná oslabení povzbudila a
začali se tlačit do útoku. Ze zlepšené hry rezultovali dvě přesilovky a tu druhou sehráli hosté parádně a dokázali ji přetavit ve vyrovnávací branku.
Také první minuta druhé třetiny přinesla změnu skóre ve prospěch Lasselsbergeru a střelcem byl znovu Padělek, který při přečíslení dva na jednoho zužitkoval přihrávku Andrašovského. Domácí po vedoucím gólu pokračovali v aktivní hře a uzavřeli hosty v jejich obranném pásmu. Proti střele Kocáka zasáhl svým pravým betonem Fiala na poslední chvíli. Mladý gólman zachránil hosty i při táhlé střele Vorla, přestože měl zakrytý výhled. Domácí se do útočení pouštěli až bezhlavě a stihli je za to trest. Hostující bek Punčochář narýsoval přihrávku z vlastní třetiny až na útočnou modrou čáru, kde číhal Prorok. Zkušený
útočník si poté při nájezdu pohrál s Málkem a překonal ho střelou po ledě.
Vyrovnávací branka Západočechy otřásla a začali chybovat při rozehrávce. Mladý obránce Trojovský nechtěně namazal zadovkou hostujícímu Brandovi, který se natlačil před branku a zasunul kotouč podél Málkova betonu do sítě.
Ve třetí části se Plzeň vůlí hnala za vyrovnáním. Měla několik šancí, k tlaku jí pomohly i fauly litvínovských obránců. A poslední přesilovku domácí využili necelé čtyři minuty před koncem.
Josef Straka si vybruslil zpoza branky a křižnou přihrávkou našel Padělka, který ranou pod horní tyčku překonal dezorientovaného Fialu a dokončil tak svůj hattrick.
Nervózní závěr normální hrací doby už branku nepřinesl, a tak se prodlužovalo. V nastavení chytil Málek nájezd Gombárovi, a protože si domácí žádnou šanci nevypracovali, skončilo utkání
remízou.
"Povedl se nám vstup do utkání, pak jsme však inkasovali v oslabení. Druhou třetinu jsme ale znovu zahájili rychlým gólem. Za stavu 2:1 pak přišly tři naše šance, kdy mohlo dojít k rozhodnutí. Nevyužili jsme je a naopak Litvínov
své příležitosti zužitkoval a my jsme museli skóre srovnat brankou čtyři minuty před koncem. Myslím si ale, že to byl náš nejpovedenější letošní zápas a je proto škoda, že jsme získali
jen bod. Obránce Milan Nedoma odstoupil asi už ve 12. minutě kvůli zranění kolene," hodnotil duel plzeňský asistent Radim Rulík.
"Věděli jsme, že domácí nás na začátku zatlačí. Po 25 vteřinách jsme však při prvním střídání
inkasovali a naše plány vzaly za své. Přes nepovedený začátek se nám poté podařilo vyrovnat. Znovu jsme ale inkasovali gól v úvodní minutě třetiny, pak jsme se znovu zlepšili a utkání
dokonce otočili. Hráčům však dnes příliš dlouho trvalo dostat se do tempa, byla na nich znát nervozita, a proto jsme v závěru inkasovali vyrovnávací gól. V prodloužení jsme mohli získat i
druhý bod, ale i s remízou jsme dnes spokojeni. Musím hráčům poděkovat, dnes to ubojovali," konstatoval litvínovský kouč Václav Sýkora.
Tipsport extraliga, 5. kolo: Lasselsberger Plzeň -Chemopetrol Litvínov 3:3 po prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0). Branky a nahrávky: 1. A. Padělek (Andrašovský, Kracík), 21. A. Padělek (Andrašovský), 57. A. Padělek (J. Straka) - 14.
Trávníček (Gýna, Benda), 24. Prorok (Punčochář), 32. Branda. Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc Hranáč (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5031.
Plzeň: Málek - Trojovský, Trnka, Nedoma (15. Štich), Štěpánek, Klaus, Jindřich - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Kracík, J. Straka, Matějovský - Adamský, Vorel, Havelka.