Plzeň úspěšná v extralize hokejbalu

SK Jihlava – HBC Škoda Plzeň 3:5. V sobotním 5.3. utkání v Jihlavě se skoro opakoval scénář z předešlého utkání v Mostě.

SK Jihlava – HBC Škoda Plzeň 3:5. V sobotním 5.3. utkání v Jihlavě se skoro opakoval scénář z předešlého utkání v Mostě. Hned v sedmé vteřině měla Škoda gólovou šanci ale opět bez využití. Územní převaha hostů nebyla efektivní, když na branku Jihlavy šlo pohříchu velmi málo střel. Další brankovou příležitost měl v desáté minutě kapitán Juráček ale jeho zakončení nebylo stoprocentní a tak se prosadili domácí. Po vyhrané buly se přesně trefil Tůma. Před koncem třetiny měl dobrou střeleckou pozici Bednář, jenže netrefil branku. To se povedlo až po obrátce. Po závaru před Jihlavskou brankou se nejlépe orientoval Juráček. Namísto aby Plzeň převzala režii utkání do svých rukou byli to opět domácí, kteří nečekaně udeřili. Signalizovanou výhodu přesilovky využil Schwarz. Od té doby Škoda na dlouhé minuty předváděla snad nejhorší výkon v sezoně, doplněný o několik zbytečných vyloučení. Dvě přesilovky Jihlavy 5 proti 3 však Západočeši ustáli a zlepšenou hrou v závěru druhé třetiny udrželi svoje naděje na úspěch. V posledním dějství přišel dokonalý obrat. Ve druhé minutě nejprve Štulc vyrovnal. O pět minut později další využitou přesilovkou strhl vedení na stranu hostů Marián Juráček. Ten samý hráč necelých pět minut před koncem opět v přesilovce dovršil svůj hatt-rick. O minutu později se ale pozice Škody trochu ztížila, protože nedorozumění v plzeňské obraně využil Bartejs. Poslední slovo měla Škoda, která povedenou Zemanovo střelou žádné komplikace nepřipustila.
HBC Gepards Brno – HBC Škoda Plzeň 0:3. Poslední utkání základní části na hřišti soupeře se na zbrusu novém hřišti v Brně Škodě vydařilo. Sice se hosté nadále potýkali s problémem vyšší brankové efektivity ale soustředěný výkon celého týmu znamenal jistotu v zisku dalších tří bodů. Přitom utkání nezačalo pro Plzeň nejlépe. Již po pár vteřinách putoval na trestnou lavici Marek Lendl ale hru v oslabení Škoda v neděli zvládala. Trpělivější a kompaktnější hrou než v předchozích zápasech Západočeši nepřipustili žádné nebezpečné situace před Donauschachtlem a naopak se díky další využité přesilovce ujali po střele Adama Vágnera vedení.Druhá třetina měla ve svém začátku stejný scénář. Vyloučení hostů ale přílišnou hrozbu pro plzeňskou branku neznamenalo. Naopak po necelých pěti minutách hry se podařilo Marku Lendlovi sklepnout míček za záda brněnského Dobeše. Dvougólové vedení si Škoda pečlivě hlídala s využitím každé příležitosti k ohrožení domácí branky. Ale další pokusy zůstali bez využití. Skóre se měnilo až v poslední třetině. To se opět v přesilovce střelecky prosadil Petr Zeman. Gepardi měli 7 minut před koncem velkou šanci k tomu aby se dostali zpět do utkání. Přesilovka 5 na 3 však zůstala i díky několika výborným Donauschachtlovým zákrokům bez využití. Na skóre se již do závěrečného klaksonu nic nezměnilo a Plzeň si kromě bodů připsala na svoje konto první vítězství bez obdržené branky.