Plzeň v prodloužení podlehla Spartě

K poslednímu letošnímu domácímu zápasu nastoupili včera hokejisté Plzně. V předehrávce 34. kola Tipsport extraligy na západ Čech přijel atraktivní soupeř. Dosavadní lídr tabulky, pražská Sparta.
Sparta vyrukovala v brance s mladičkým Pöpperlem a v útoku s Petrem Nedvědem, který se na plzeňský led vrátil po osmi dnech, které uplynuly od vystoupení týmu hvězd. V sestavě Plzně už nechyběl ani útočník Dušan Andrašovský. Zápas začal převahou Plzně, ovšem Spartě se dařilo přecházet v rychlé brejky. V páté minutě musel za záchrannou brzdu zatáhnout obránce Špaček, poté neuspěla proti Dubovi ani dvojice sparťanů. V největší šanci Plzně v první třetině se po závaru před Pöpperlem objevil Matějovský, ale nedal.
Druhá třetina začala nájezdem z úhlu asi největšího smolaře zápasu Martina Cibáka. Sparťanský gólman pak podržel svůj tým i při další velké šanci při hře 4 na 4. V těchto chvílích Plzeň Spartu doslova válcovala, ale neuspěl ani navrátilec Andrašovský, který ve 33. minutě pálil těsně mimo.
O větší náboj druhé poloviny zápasu se zasloužili i bitky, ta první vypukla poté, co Libor Procházka nevybíravým způsobem u mantinelu srazil Martina Straku. V tu chvíli už vysel na zádech sparťanského beka Martin Cibák.
Hned o minutu na to se v opačném rohu kluziště do pěstního souboje zapojila hned čtveřice hráčů, Kudrna s Hanzlíkem a David Pospíšil se sparťanem Netíkem. Vyloučeční hráči se na straně hostů ani nevešli na trestnou lavici, která po dalším vyloučení vypadala spíše jako druhá střídačka.
Lasselsberger pak měl i další velké šance, ale ani střela aktivního Andrašovského ani sólo obránce Jindřicha mladý brankář Sparty za svá záda nepustil. Na začátku třetí třetiny se pak k sólu utrhl plzeňský Kudrna, ale ani on 6 a půl tisíce diváků na stadioně nerozjásal. Svůj nájezd si mohl vzápětí ještě zopakovat, ale jakoby byla včera pro plzeňské střelce branka zakletá. Konec základní hrací doby patřil beze zbytku domácím, ve velké šanci byl i kapitán David Pospíšil. V prodloužení se pak chvíli hrálo i 3 na 3 při vyloučení na obou stranách a když se netrefil ani kanonýr Moravec, vzal otěže zápasu do svých rukou Jan Marek a v čase 63:48 vstřelil jediný a zároveň vítězný gól hostů. Plzeňští tak letos se Spartou prohráli i třetí duel.
Příští zápas odehraje Lasselsberger v Karlových Varech, na domácí led se vrátí až 2. ledna příštího kalendářního roku, kdy přivítá Kladno