Plzeň ve Vsetíně jen remizovala

Hokejistům Lasselsbergeru zachránil bod pět minut před koncem útočník Důras

Hokejisté Vsetína remizovali v 20. kole extraligy s Plzní 3:3 a stále tak čekají na premiérové tři
body před vlastními diváky. Valaši byli po pátečním vítězství v Kladně blízko druhé výhry v sezoně, jenže promarnili vedení 3:1.
Lasselsberger však zůstal jediným celkem soutěže, který nedokázal Valachy zdolat. První duel na západě Čech totiž skončil 1:1.
Utkání začalo svižně, žádné šance však dlouho k vidění nebyly. Až v osmé minutě putoval podruhé v krátké době na lavici hanby za nedovolené bránění plzeňský Zelenka a domácí jeho faul potrestali. Valko se Stantienem sice ještě neuspěli, vzápětí však Jenáček předložil puk před bránu Steinerovi, který s pomocí horní tyče otevřel skóre.
Pak se poprvé připomněli i Západočeši. Andrašovský potáhl kotouč, předložil ho Padělkovi, do jeho rány však položil hůl brankář Altrichter.
Od poloviny úvodní části upadla hra do hlubokého průměru a vymanila se z něj až ve 24. minutě, v níž Plzeň z ničehož nic srovnala. Šindel ujel Kučnému a bekhendovým blafákem si vychutnal
Altrichtera. Vzápětí pálil Matějovský, puk se objevil těsně před brankovou čarou a hlavní sudí Turčan rozpažil až po poradě s videorozhodčím. Hned po vhazování přešli Valaši do protiútoku a
Robovu vyraženou střelu uklidil do sítě Květoň.
Druhá branka Vsetín povzbudila. Forčekující Demel obral o kotouč Cartelliho, který ho při neúspěšném blafáku sekl. Plzeňský obránce zamířil za katr a na led se vrátil po necelé minutě. Po
kombinaci celé Steinerovy formace vymetl Janků levý horní roh Málkovy klece.
Dvougólové vedení však domácí dlouho neudrželi.
Bauer nedokázal vyhodit, kotouč potom propadl za sedícího Altrichtera, kde ho pět vteřin před druhou sirénou našel Adamský.
Valaši mohli odpovědět v nástupu do třetí části, při Padělkově vyloučení ovšem Janků nepřehodil levý beton ležícího Málka. I další příležitosti si vypracovali Vsetínští, jenže plzeňský gólman vychytal znovu útočníka Janků a poté i Dubce se
Stantienem. Domácí toho v 55. minutě hořce litovali. Výborného nahození od modré čáry tečoval za Altrichtrova záda Důras a poslal zápas do prodloužení.
Ani pět dalších minut však vítěze neurčilo, protože vsetínští Valko a Janků sami před Málkem
selhali a Adamského sólo zlikvidoval na druhé straně Altrichter.
Rostislav Vlach (trenér Vsetína): "V první třetině jsme hráli velmi dobře. Zlomovým okamžikem byl inkasovaný gól pět vteřin před
koncem druhé třetiny, což nás psychicky narušilo. Přestože jsme pak neproměnili řadu šancí, kluci podali výborný výkon."
Radim Rulík (trenér Plzně): "Nezačali jsme dobře. Vsetín chvílemi ovládl hru a byl lepší. Důležitý byl náš gól do šatny ve druhé třetině. Po něm jsme věřili, že vyrovnáme. Tím, že jsme
prohrávali, jsme s bodem spokojeni. Optimální výkon jsme však nepředvedli."
Tipsport extraliga, 20. kolo: Vsetínská hokejová -Lasselsberger Plzeň 3:3 (1:0, 2:2, 0:1). Branky a nahrávky: 9. Steiner (Horák, Jenáček), 26. Květoň,
37. Janků (Jenáček, Steiner) - 24. Šindel (Trnka), 40. Adamský (Důras), 55. Důras (Výborný, Koukal). Rozhodčí: Turčan - Guth, Rittich.
Vsetín: Altrichter - Lamberg, Chmelíř, Hrabal, Kučný, Horák, Bauer - Demel, Stantien, Valko - Janků, Steiner, Jenáček - Rob, R. Hruška, Květoň -Dubec, Bacul, Duba.
Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Cartelli, Výborný, Klaus, Štěpánek - A. Padělek, Šindel, Andrašovský - Zelenka, D. Moravec, Matějovský - Důras, Koukal, Adamský - Sakata, Tvrdoň, Kepl.