Plzeň vstoupila do nové sezóny vítězně

Dnes začaly po odloženém pátečním kole první zápasy hokejové extraligy a plzeňští indíáni přivítali na svém ledě tým Vítkovic. Zápasu předcházelo slavností zahájení sezóny před zimním stadionem. Fanoušky, které neodradil vydatný déšť bavily kapely Děda Mládek Ilegal Band a Zvlášní škola, kt...

Dnes začaly po odloženém pátečním kole první zápasy hokejové extraligy a plzeňští indíáni přivítali na svém ledě tým Vítkovic.

Zápasu předcházelo slavností zahájení sezóny před zimním stadionem. Fanoušky, které neodradil vydatný déšť bavily kapely Děda Mládek Ilegal Band a Zvlášní škola, která k plzeňskému hokeji prostě patří.

Největší sprcha však na 6461 natěšených fandů přišla hned po 34 sekundách zápasu, kdy po minutě ticha, kterou všichni uctili památku hokejistů Jaroslavle, ovlivnění indiáni inkasovali poprvé. Gólu předcházel faul Hanzlíka. Aby toho nebylo na nás málo v čase 1:12 vítkovický Húževka jen tak nahodil od červené a Adam Svoboda lovil puk z brány po druhé. Nutno podotknout, že za oba tyto góly by se červenal i brankář starších žáků.

Naštěstí i hostující gólman Málek si vybral svojí slabou chvilku a v 19. minutě 1. třetiny se od středu přímo za jeho záda trefil Mrňa a zaznamenal tak první gól Plzně v sezóně. Do šaten se tak šlo za stavu 1:2 pro hosty.

Druhá třetina přinesla pěkný hokej a uklidnila tak přihlížející diváky. Výsledkem byl vyrovnávací gól Kováře v čase 21:46. A do vedení se plzeňští dostali ve 29. minutě, kdy Kovář přihrál Kaberlemu. Výborně hrající kapitán Straka si těsně před koncem třetiny vykoledoval faul, ale následné trestné střílení neproměnil.

Ve třetí třetině se bohužel povedlo hostům vyrovnat a kromě potyčky Frola za bránou se nic zvláštního nestalo. Utkání tak dospělo do prodloužení a k samostatným nájezdům. Adam Svoboda si při nich snad upravil sebevědomí a vrátil týmu zaváhání ze začátku zápasu, všechny 3 nájezdy vítkovických vychytal a Ondřej Kratěna se štěstím Romana Málka překonal a Plzeň si tak připsala bod navíc.

Co říci na závěr? Hra se mi líbila, bohužel ukázala slabinu v golmanovi, no budeme věřit, že jenom neměl svůj den, a že jeho výkonnost půjde nahoru. Výborná účast diváků. Vzhledem k úspěchu plzeňských fotbalistů lze očekávat celkově menší návštěvnost hokeje, takže bych si moc velkou hlavu z toho, že nebylo vyprodáno na první zápas nedělala. Moc chválím barvu dresů, modrá je dobrá…