Plzeň vydřela tři body proti Zlínu

Hokejisté HC Keramika Plzeň včera večer hostili v dalším souboji o body nutné k postupu do play off celek Zlína. Kdo si myslel, že předposlednímu celku tabulky už o nic nejde a zápas v západočeské metropoli odevzdá, mýlil se. Plzeň nakonec tři body, které mají cenu zlata, doslova vydřela.

Zlínští od počátku brankáře Keramiků Libora Bartu zaměstnávali. Gólman si nejprve musel poradit se střelou Balaštíka, poté kryl i nájezd Petra Hubáčka. Barta odolával do čtrnácté minuty. To v přesilovce Zlína vypálil Hamrlík od modré a bylo to 0:1. Nevýrazný výkon Keramiky pokračoval i ve druhé třetině, kdy hned v úvodu Plzeň promrhala více než půlmitovou přesilovku pět na tři. Zhruba v polovině diváci skandováním To není Plzeń a My chceme Plzeń vzpomínali na výkon proti Spartě a to jakoby Keramiku probudilo. V jedenácté minutě faulovaný Švík už při signalizovaném vyloučení nahrál Adamskému a ten srovnal. Pak ale Keramiku oslabil Eiselt. Smutný hrdina utkání, který v první třetině inkasoval pukem do obličeje a odnesl to čtyřmi stehy, dostal pět minut plus trest do konce utkání za naražení Macholdy zezadu na mantinel a Barta se opět zapotil. Mužstvo v té chvíli podržel, když zlikvidoval střely Marušáka, Ministra a Blaťáka. V poslední části hry nejprve zmrazil publikum Veselý, který prostřelil betony strážce plzeňské svatyně a vrátil vedení na stranu Zlína, krátce na to ale brankář Tuček jen vyrazil střelu Dobroně. Zakončoval Hurtaj. Poprvé do vedení dostal Plzeň ve čtrnácté minutě Dušan Andrašovský. Pojistit vedení mohl Štefanka, své sólo ale neproměnil. O vzruch se postaral i Rachůnek, který se k souboji s Matějovským postavil jako boxer. V samotném závěru ještě přišla zlínská power play a tutovka Okála. Naštěstí opět čaroval Barta.
    Všichni se shodovali. Zápas byl velkou bitvou. Cestu k dalším důležitým bodům, stejně jako k těm proti Zlínu, by mohla zajistit hra do těla a tvrdost.
    Keramika Plzeň je po včerejšku v tabulce devátá a v bitvě o play off je našlapáno. Osmé České Budějovice mají shodný počet, třiašedesát bodů, o bod víc má sedmé Znojmo a o pouhé dva body navrch mají na svém kontě šesté Karlovy Vary. Teď v pátek čeká Plzeň supertěžký zápas v Havířově, pak je čtrnáctidenní reprezentační přestávka.