Plzeň vyhrála, dnes hraje znovu

Včera opět Plzeň zachvátila hokejová horečka. Do západočeské metropole se ze Zlína přesunula semifinálová série extraligy.

Včera opět Plzeň zachvátila hokejová horečka. Do západočeské metropole se ze Zlína přesunula semifinálová série extraligy. Plzeň ke třetímu zápasu vstupovala s mankem 0:2. Doma je ale opět hnal plný dům a s podporou více než osmi tisíc fanoušků hráči Lasselsbergeru potvrdili, že doma letos v play off neprohrávají.
Plzeňáci šli do utkání s jasným cílem – zkorigovat manko 0:2 na zápasy, které si přivezli ze Zlína. Úvod jim ale nevyšel. V 15. minutě nedal před brankou osamocený Okál Málkovi šanci a bylo to 0:1. Plzeň ale dokázala zareagovat a za 2 minuty bylo díky Dvořákovi srovnáno. Ve druhé třetině šli opět do vedení hosté zásluhou Lešky. To bylo ve zlínské přesilovce a Plzeń opět srovnala také v početní výhodě. Cartelli vypálil od modré, tečoval Andrašovský. Vítězný gól vstřelil ve 32. minutě obránce Lasselsbergeru povolaný z ligového Berouna Jiří Jelínek. Stav série tedy Plzeň upravila na 1:2 a vyrovnat chce dnes.
Od poloviny zápasu naskočil do hry také udravený útočník Ivo Prorok. O výhře Plzně rozhodl svou brankou obránce Jiří Jelínek. Ten už extraligu hrál před lety na Kladně, v současné době je na hostování v ligovém Berouně, odkud si ho Plzeň vytáhla. Kuriozitou je, že Plzeň chtěla Jelínka už před časem, to ale s týmem slavil úspěch v play off, ztratil mobil a nebyl k zastižení. Teď to vyšlo a byla z toho vítězná branka. Plzeň včerejším vítězstvím zkorigovala stav série na 1:2, o druhé vítězství a srovnání na 2:2 se pokouší v těchto chvílích.