Plzeň vyhrála v Olomouci 3:1 a je ve finále poháru

Fotbalisté Plzně vyhráli v odvetě semifinále Ondrášovka Cupu v Olomouci 3:1 a po domácí remíze 2:2 budou o postup do Evropské ligy bude bojovat s vítězem zápasu Slavia - Jablonec. Viktoria na Hané kralovala ve všech směrech. Rozhodla už v první půli dvěma slepenými góly Rezka se Střihavkou během čty...

Fotbalisté Plzně vyhráli v odvetě semifinále Ondrášovka Cupu v Olomouci 3:1 a po domácí remíze 2:2 budou o postup do Evropské ligy bude bojovat s vítězem zápasu Slavia - Jablonec. Viktoria na Hané kralovala ve všech směrech. Rozhodla už v první půli dvěma slepenými góly Rezka se Střihavkou během čtyř minut. Za stavu 0:2 domácí Janotka neproměnil penaltu, po obrátce ho napodobil i plzeňský Kolář.
Plzeň vstoupila do utkání nesrovnatelně aktivněji a záhy z toho gólově těžila. Nutný gól, který Plzeň musela vstřelit, padl už po 19 minutách: Limberského v pokutovém území nedovoleně zastavil Dreksa a Rezek se z penalty nemýlil.
Dřív, než se domácí vzpamatovali, přišel druhý úder. Střihavka se ve vápně lehce dostal přes Dreksu a z úhlu levačkou prostřelil Lovásika. Sigma nemohla chytit rytmus, soupeř ji přehrával lepší kombinací i svižnějším přechodem do útoku.
Přesto Olomouc mohla záhy snížit. Lovásikův výkop propadl až k Hubníkovi, který si ve velkém čtverci obhodil Daňka, ale svůj faul plzeňský brankář vzápětí odčinil, když nařízenou penaltu Janotkovi vystihl.
Domácí poslali po pauze do hry kanonýra Ordoše, ale jejich totální ofenzivu okamžitě zabrzdil soupeřův třetí gól. Horváthův centr proklouzl od postranní čáry až k neobsazenému Petrželovi, který pohodlně obstřelil bezmocného Lovásika.
Olomouc si pak vynutila územní převahu, jenže riskantní hra na tři beky svědčila více Plzni, která mohla z brejků přidat další góly. Škerle v 64. minutě stáhl k zemi agilního Střihavku, ale penaltu nevyužil Kolář a vůbec netrefil branku.
Hosté v závěru překombinovali i další brejky do rozevřené defenzivy, a tak se čestného úspěchu dočkala Sigma. Z Schulmeisterovy přihrávky ho dosáhl mladík Navrátil.