Plzeň zase nevyhrála, podlehla Kladnu

Hokejistům Lasselsbergeru přípravný duel s Kladnem nevyšel, prohráli vysoko 1:5

V devátém přípravném utkání před extraligou podlehli hokejisté plzeňského Lasselsbergeru doma Kladnu 1:5. Domácí zatím v přípravě vyhráli jediné utkání, v Praze se Spartou.
Kladnu chyběli zkušení centři Patera a Gardoň, přesto byli hosté na ledě živější a důraznější. Plzeň navíc v úvodní části nevyužila řadu šancí, ty největší měli Vorel a Adamský. Naopak Rabatu stačil k vedení úspěšný výpad Michaela Frolíka.
Plzeň se vyrovnání dočkala až ve druhé třetině po bombě Josefa Straky, který bez přípravy využil přihrávky Adamského. Jenže za další dvě minuty v přesilovce kontroval tečí zblízka Hájek a chybu Pulpána zanedlouho pohotově využil Horna.
Třetí část jen podtrhla unavený projev Plzeňanů. Ti nechali nejprve u tyče osamoceného Martina Frolíka a v závěru popáté překonal Málka opět Horna, tentokrát vleže.
"Byli jsme unavení, tento týden jsme ještě tvrdě trénovali. V dalších dnech už dávky zmírníme, tým se bude na ledě pohybovat lépe. Ale tím se nechci vymlouvat. Jedna věc je jistá, dáváme málo gólů a čekat na zázrak nelze. Musíme se více soustředit na obranu a dostávat málo gólů. I ve hře dozadu jsme dnes chybovali, ale chyběli nám čtyři beci, kteří v sezoně budou hrát - Jindřich, Štěpánek, Výborný a Cartelli," uvedl trenér Plzně Marek Sýkora.
Výsledek: Lasselsberger Plzeň - Kladno 1:5 (0:1, 1:2, 0:2). Branky: 35. J. Straka - 15. Michael Frolík, 37. Hájek, 39. Horna, 42. Martin Frolík, 59. Horna. Rozhodčí: Rejthar - Pešek,
Šmíd. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 1500.
Plzeň: Málek - Trnka, Trojovský, Štich, Nedoma, Klaus, Šrek, Pulpán, Neckář - Adamský, J. Straka, Andrašovský - Padělek, Kracík, Vorel - Havelka, Paroulek, Matějovský - Důras, Kocák, Polák.