Plzeň zastavil litvínovský gólman Fiala

Hokejisté Lasselsbergeru prohráli v Litvínově 0:4, skončila série tří zápasů bez porážky

Hokejisté Litvínova porazili v 18. extraligovém kole Plzeň 4:0 a připsali si tak na své konto teprve čtvrté tříbodové vítězství v letošní sezoně. Velkou zásluhu na tom měl i juniorský brankář Radek Fiala, který premiérově v
nejvyšší soutěži udržel čisté konto.
Domácí začali velice dobře a uklidnila je branka Kubinčáka, kterému se podařilo v polovině šesté minuty propálit Málka v brance Plzně. Tři minuty na to podržel na druhé straně svůj tým Fiala, když vyrazil dobře mířený střelecký pokus Vobořila. V osmnácté minutě se opět blýskl litvínovský gólman, jenž skvělým semaforem lapil střelu Andrašovského. V samotném závěru pak
spálil obrovskou šanci Reichel, který si sice dokázal sklepnout Moravou nahozený kotouč, ale už se mu ho nepodařilo dopravit za Málkova záda.
V úvodu druhé části se skvěle prosadila čtvrtá litvínovská řada a Gombárovu přihrávku šikovně tečoval Sklenička. Ve 28. minutě vyslal Gýna dlouhým pasem do nájezdu Šaffera, ale v přímém
souboji byl úspěšnější Málek. O šest minut později nasadil ke skvělému sólu domácí Trávníček, ovšem jeho ukázková akce opět
skončila u Málka. Následně musel Litvínov ustát téměř půlminutové oslabení tří proti pěti. V závěru třetiny pak skvěle zlikvidoval
dorážku Vorla mladý Fiala.
V posledním dějství nasadil Litvínov k mohutné zteči a přidal do sítě Západočechů další dvě branky. Ve 47. minutě ještě stačil Málek vyrazit teč Bendy, ale na následující akci Brandy už
nestačil. Litvínovský forvard totiž obral za modrou čárou o kotouč plzeňského obránce a řítil se ve dvojici s Trávníčkem na branku hostí. Na místo přihrávky spoluhráči zvolil střelu a
dokonale tak oklamal gólmana. V závěru utkání, kdy trenéři hostí poslali na led vše, co měli k dispozici a zahrál si i japonský útočník Sakata, se své premiérové extraligové trefy dočkal také
mladý centr Petružálek. Ten blafákem do pravé strany zužitkoval přihrávku Gýny.
Václav Sýkora (trenér Litvínova): "Výhra je naše, ale bylo to dost náročné. Trochu těžkopádně jsme se rozjížděli, protože souboj s Plzní byl pro nás důležitý. Myslím, že po třetí brance bylo
rozhodnuto."
Marek Sýkora (trenér Plzně): "Myslím si, že to je pro nás krutá porážka, protože zápas byl dvě třetiny vyrovnaný. Dostávali jsme poměrně hloupé góly a nezbývá mi než soupeři gratulovat k
vítězství."
Tipsport extraliga, 18. kolo: Chemopetrol Litvínov - Lasselsberger Plzeň 4:0 (1:0, 1:0,
2:0). Branky a nahrávky: 6. Kubinčák, 25. Sklenička (Gombár, Šaffer), 48. Branda, 54. Petružálek (Gýna). Rozhodčí: Kubeš - Český, Kostka. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 2320.
Litvínov: R. Fiala - Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Pojkar, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Zadina - Trávníček, Branda, Benda - Prorok, Petružálek, Balázs - Šaffer, Sklenička, Gombár.
Plzeň: Málek - Jindřich, Vobořil, Cartelli, Výborný, Štěpánek, Nedoma, od 49. navíc Trojovský, od 51. navíc Štich - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, D. Moravec, Vorel -
Důras, Jakub Šindel, Adamský, od 41. navíc Kepl, od 51. navíc Sakata.