Plzeň získala skalp Liberce

Hokejisté Lasselsbergeru porazili v přípravě na extraligu doma Liberec 5:4, byť v polovině utkání prohrávali 0:3.

Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň porazili v přípravném utkání na novou extraligovou sezonu na domácím ledě Liberec 5:4, byť v polovině utkání prohrávali 0:3. Oběma týmům chyběly brankářeské jedničky, Málek resp. Hnilička jsou na reprezentačním srazu.
Šest vyloučených Plzeňanů v úvodní části jen dokreslovalo obrázek hry. Hosté byli rychlejší, přesně kombinovali a dostávali se snadno před gólmana Ježe. Ten kapituloval už ve čtvrté minutě, kdy jej v přesilovce prostřelil z levé strany Vaic.
Po přestávce Bílí Tygři navýšili náskok na rozdíl tří branek. Nejprve se při hře 4:4 prosadil Šachl a v 31. minutě Klimenta proměnil trestné střílení, když předtím byl sám ve vyložené šanci sražen bekem Vobořilem.
Domácí se prosadili až pět minut před druhou pauzou. V převaze dvou hráčů na ledě zůstal před brankou nekrytý Šindel a překonal Šindeláře.
Na gól Vobořila ještě odpověděl liberecký Plodek a znovu získal hostům dvoubrankový náskok. Jenže posledních sedm minut sehrála Plzeň excelentně. Padělek po přihrávce Kracíka od zadního mantinelu snížil a Fabuš po elegantním průniku Krále poslal puk do liberecké sítě počtvrté. V poslední minutě hráli domácí přesilovku a 13 vteřin před koncem poslal odražený puk na správné místo opět Šindel. "Je to příprava, ale tohle vítězství je hodně cenné. Liberec má vynikající mužstvo," uvedl plzeňský trenér Marek Sýkora.
Až v dodatečných samostatných nájezdech se prosadili Liberečtí v poměru 2:1, vítězný gól zaznamenal Čermák.
Branky a nahrávky: 35. Šindel (Kracík, Trnka), 51. Vobořil (Fabuš), 55. Padělek (Kracík), 57. Fabuš (Král), 60. Šindel (Cartelli, Malinský) - 4.Vaic (Jiruš, Podkonický), 25. Šachl (Čermák), 31. Klimenta, 53. Plodek (Klimenta). Rozhodčí: Rejtar - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. Diváků: 1000. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 5:4.
Plzeň: Jež - Pulpán, Trnka, Malinský, Cartelli, Vobořil, Trojovský, Nedoma, Mazanec - Fabuš, Král, Ludvík - Padělek, Kracík, Kepl - Zelenka, Rataj, Hobl - Důras, Šindel, Adamský - od 41. Heřman.
Liberec: Šindelář - Moravec, Jiruš, Žabka, Krstev, Kočí, Čutta, Hlavačka, Derner - Vaic, Podkonický, Tomajko - Čermák, Šachl, Nevyhoštěný -Klimenta, Plodek, Procházka - Pabiška, Vampola, Víšek.