Plzeň ztrácí na Žižkov už pět bodů

Ve včerejší dnešní dohrávce 21. kola první Gambrinus ligy hostila Viktoria Plzeň ostravský Baník. Šlo o utkání posledního s prvním a dopadlo podle předpokladů- tři body si za výhru 2:1 odváží Baník.

Ve včerejší dnešní dohrávce 21. kola první Gambrinus ligy hostila Viktoria Plzeň ostravský Baník. Šlo o utkání posledního s prvním a dopadlo podle předpokladů- tři body si za výhru 2:1 odváží Baník. Utkání,které sledovalo rekordních 7,5 tisíce diváků, také vyřešilo otázku, kdo bude prvním jarním střelcem Viktorky. Paradoxně to není nikdo z borců v modročerveném, ale ostravský kapitán Látal, který si dal vlastní gól.
Baník přijelo do Plzně povzbudit zhruba pět stovek fanoušků a měli důvod k radosti. Po vlažném začátku se stroj na góly rozjel. První šance Drozda po trestném kopu Čížka a následná rána Matušoviče šly ještě nad Colceagovu bránu, včera skvělý Matušovič se poprvé trefil v 31. minutě. Do sítě usměrnil nádhernou přihrávku, která přišla po ose Heinz – Látal.
Viktorka se v těchto chvílích vůbec neprosazovala a další ránu jí mohl zasadit nejlepší střelec ligy Heinz. Toho krátce před poločasem vysunul Lička, vítězem minisouboje byl ale tentokrát Sorin Colceag. První příležitost Plzně vypracoval mladičký Fillo, premiérově hrající za áčko,Jež ale jeho přihrávku proměnil ve střelu nad. Po přestávce zahrozil kromě ostravských fandů,kteří nestále vhazovali na hřiště světlice, Mario Lička,který se prokličkoval do vápna, Colcaeg ale jeho střelu ve vyložené pozici reflexivně zlikvidoval. Kapitulovat ale musel vzápětí,kdy na druhý gól Baníku nahrál Matušovičovi kolega z útoku Heinz.O dvě minuty později Baníkovcům zatrnulo, když Bolf fauloval pronikajícího Josefa Němce a míč si na penaltu postavil Robert Jež. Jeho špatnou střelu ale Laštůvka vystihl. V pětasedmdesáté mohl snížit z trestného kopu kapitán Milan Barteska,jeho střelu ale Laštůvka vyškrábl na roh. Viktorka tedy snížila na konečných 1:2 až v 79. minutě, kdy si kapitán Baníku Látal srazil do vlastní sítě centr Siegla.
Závěrečný nápor Plzně ovoce nepřinesl, a to ještě v 85.minutě rozhodčí nepískl penaltu za zákrok Knakala na rozběhnutého Heinze.Jedním z mála pozitiv,které pro plzeňského kouče Cipra zápas přinesl, bylo vystoupení mladého Filla. Osmnáctiletý útočník si odbyl úspěšný křest a než se nechal vystřídat pro vyčerpání,patřil k nejlepším v dresu Viktorky.
Ostrava si tedy po včerejšku upevnila pozici na špici tabulky s osmibodovým náskokem na Spartu, Plzeň ztrácí na posledním místě na Blšany tři, na Žižkov už pět bodů. V neděli jedou Viktoriáni bojovat do Brna, příští středu mají na programu důležitou dohrávku právě s Blšany.