Plzeň zve v úterý v Papírně architekty k diskusi

V úterý 19. listopadu 2013 od 14 hodin se v kulturním centru Papírna v Plzni uskuteční první mimopražský Otevřený think tank architektů (OTTA). Tématem tohoto diskusního setkání, které proběhne v rámci programu Pěstuj prostor společnosti Plzeň 2015, je aktivismus a participace v architektuře. „...

Cílená propagace v Plzni

V úterý 19. listopadu 2013 od 14 hodin se v kulturním centru Papírna v Plzni uskuteční první mimopražský Otevřený think tank architektů (OTTA). Tématem tohoto diskusního setkání, které proběhne v rámci programu Pěstuj prostor společnosti Plzeň 2015, je aktivismus a participace v architektuře.
„Diskuse se zaměří na iniciativy, které se v českých městech věnují architektuře a veřejnému prostoru – a s tím spjatému tématu zapojování veřejnosti a aktivizace občanské společnosti,“ říká koordinátor a moderátor akce architekt Petr Klíma z týmu Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015. „Smyslem akce je poskytnout přizvaným občanským iniciativám možnost propojení, vzájemného informování a podpory. Kromě odborné veřejnosti srdečně zveme do Papírny všechny zájemce o diskusi,“ vyzývá nejen Plzeňany Klíma.

Program akce, která bude zahájena úvodním slovem Milana Svobody (Plzeň 2015) a příspěvkem Petra Leška (ČKA), je rozdělen do tří hlavních bloků podle jednotlivých témat. „Jednou z klíčových otázek v debatě bude, jak v lidech vzbudit zájem o jejich město a jak jejich zájem přetavit v drobné či větší změny městského prostředí. Diskutováno bude také téma zapojení veřejnosti do rozhodování o proměnách míst, kde obyvatelé města žijí a tráví svůj volný čas,“ uvádí Petr Klíma.

„Věříme, že diskuse mimo jiné umožní účastníkům panelu i veřejnosti v publiku předat si navzájem zkušenosti s výše uvedenými tématy – mezi hosty jsou například Vít Masare z iniciativy Auto*Mat, ředitel organizace Praha 14 kulturní a festivalu Street For Art David Kašpar, organizátor akce Kontejnery k světu Jakub Mareš, aktivista Matěj Hollan z brněnského sdružení Brnění či historik architektury Jakub Potůček ze sdružení Za krásnou Olomouc,“ dodává Klíma.

V debatě podle něj zazní i téma občanské aktivity související například s osudem Winternitzových automatických mlýnů v Pardubicích či místa po někdejším plzeňském Domu kultury.

Na Otevřený think tank architektů naváže v 19.30 hodin slavnostní zahájení výstavy Virtuální Plzeň I. Výstava, koncipovaná jako procházka „virtuální Plzní“, představí pět desítek nerealizovaných studentských projektů pro řadu míst, která jsou v Plzni již řadu let předmětem veřejné diskuse. Autory návrhů jsou studenti vysokých škol architektury v ČR.

Podrobný program OTTA (včetně výčtu účastníků tří panelových diskusí) je k dispozici na webu www.plzen2015.cz.

Pořadateli akce jsou Česká komora architektů a společnost Plzeň 2015, která se tématu aktivismu a zapojování veřejnosti věnuje především v rámci programu Pěstuj prostor. Ten se prostřednictvím otevřených výzev pro malé změny v plzeňském veřejném prostoru i skrze pořádání různých programových akcí snaží o osvětu v oblasti přístupu obyvatel i městské správy k veřejnému prostoru. Více o programu Pěstuj prostor najdete na webu www.verejnyprostorvplzni.cz.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 18.11.2013 14:14



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka