Plzeňáci mají medaile z Evropského poháru na koloběžkách

V Česku se představil mezinárodní koloběžkový peloton, přibližně padesát závodníků (Češi, Slováci, Holanďané, Italové, Němci a Finové). V sobotu v Lounech se na městském okruhu o délce 2,1 km, za tropického počasí, při teplotě ve stínu 35°C, konal dlouhý závod na 21 km. V závodě mužů těsná jízda...

V závodě mužů těsná jízda a souboje koloběžkářů přiváděly početné publikum v nadšené povzbuzování. Hned od startu se peloton roztáhl a již v polovině prvního kola se na čele vytvořila pětičlenná skupina složená ze tří českých reprezentantů, Jisla, Pešty, Provoda, Holanďana Strigy a Fina Vierikka. České trio se v dalších kolech odpoutalo i od Strigy s Vierkkem a zvyšovalo svůj náskok. Asi 6 km před cílem pak nasadil k drtivému nástupu Ladislav Provod na něž nikdo již nezareagoval a s minutovým náskokem si dojel pro vítězství. Z dvojice Jisl - Pešta měl v závěrečném kole více sil jablonecký závodník Richard Jisl, jenž skončil druhý a Petr Pešta třetí.
V ženách si připsala další eurocupové vítězství Holanďanka Rosanne Reijne před dvěma Češkami, druhou Martinou Smitkovou a třetí Markétou Peštovou (obě KK Plzeň).

V neděli dopoledne pokračoval program horskou časovkou a po poledni štafetami v Lesné v Krušných horách. Profil desetikilometrové časovky patřil díky náročným stoupáním i sjezdům k náročnějším a tak od 10:15 startovali nejprve nejrychlejší muži, následováni dalšími závodníky a ženami. Tentokrát souboj českých favoritů vyzněl lépe pro Richarda Jisla, který zejména díky perfektně zvládnutým sjezdům porazil druhého Provoda o 17 vteřin. Na třetí místo se pak parádní jízdou vyšvihnul Alois Onderka.
V ženách byla po dojezdu nejlepších závodnic spokojená Martina Smitková, která poprvé v sezóně porazila Holanďanku Reijne a dálo se, že míří za vítězstvím. To však ještě na trati byla atletka a běžkyně do vrchu Kateřina Beroušková, která do cíle přijel s nejrychlejším časem! Pořadí žen tedy 1. Beroušková, 2. Smitková, 3. Reijne.
Štafetový závod na 3 x 1,3 km se stal kořistí plzeňského tria Pacina, Pešta, Provod, před druhou štafetou Kidokai Jablonec a třetími Holanďany. V závodu žen zvítězila česká štafeta ve složení Balatková, Dvořáková, Peštová před štafetou plzeňských žen a třetími Italkami.

“Za KK Plzeň mohu říci, že závody dopadly velmi dobře. Jednak jsme se výrazně podíleli na jejich uspořádání, zejména ředitel závodu Honza Pacina odvedl obrovský kus práce a zahraniční účastníci odjížděli velice spokojeni. A závodní výsledky: v Lounech bylo opravdu neskutečné vedro, až asfalt stříkal na rámy koloběžek, ale i tak skvělá atmosféra a závod dopadl pro náš tým výborně. Horská časovka pak ukázala na snižování rozdílů mezi závodníky a veliký potenciál koloběžkářů z Kidokai Jablonec, minimálně na vrchařských tratích. Ve štafetě jsme pak zvítězili a úspěšně tak zakončili náročný program.“ Rekapituluje závodní víkend KK Plzeň předseda Petr Pešta.