Plzeňáci odkládají koťata, útulek je už téměř plný

Za poslední týden se v útulku v Daimlerově ulici v Plzni nahromadilo spousty koťátek.

uniwebwebynamiru2018

Nejdříve krabici plnou koťat donesla žena, která je nalezla před Tescem v ulici U Letiště 2. Krabice byla převázaná a v ní se nacházeli tři kocourci a dvě kočičky. Stáří asi 2 měsíce. O tři dny později nalezl muž malé dvouměsíční kotě rovněž v  této ulici. Kocourek měl zánět v pravém oku, jinak byl v dobrém stavu.

Další koťata byla nalezena v ulici Úněšovská v Plzni. Žena, která koťata nalezla, uvedla, že koťata ležela v papírové krabici a nikdo se k nim nehlásil. V krabici nalezla 5 koťat, tentokrát ovšem ještě mladší, stáří asi 3 týdny. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo zjistit majitele koťat, byla všechna umístěna v Útulku pro zvířata v nouzi Plzeň, Daimlerova 1219.

Strážníci upozorňují, že útulek má již skoro naplněnou kapacitu. Z osmdesáti míst je volných již jen šest míst. "Prosíme majitele koček, aby se chovali zodpovědně a své kočky nechávali kastrovat, jelikož opuštěná koťata pak končí v útulku, kam rozhodně nepatří. Dále bychom chtěli občany upozornit, ať nesbírají koťata v přírodě, pokud není zřejmé, že se o ně matka nestará. Často je v dobré víře odnesou, ale v podstatě je matce ukradnou, navíc jí způsobí zdravotní komplikace, protože se jí zanítí mléčné žlázy," říká mluvčí strážníků Andrea Vlčková.

foto: mp plzeň

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Kapely s příběhem

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018