Plzeňáci prohráli ve Zlíně, play off už je pouhým snem

Hokejisté Plzně prohráli ve Zlíně 2:3. Přestože byli velkou část zápasu lepší, na play off už ztrácí 10 bodů a desítka se dostala do oblasti holé teorie.

Hokejisté Plzně prohráli ve Zlíně 2:3. Přestože byli velkou část zápasu lepším celkem, na play off už ztrácí 10 bodů a desítka se dostala do oblasti holé teorie.
V dresu vítězného týmu se dvěma zásahy blýskl útočník Martin Záhorovský, rozhodující trefu si připsal v 55. minutě centr Pavel Kašpařík.
Hned v první minutě se před plzeňskou brankou objevil domácí kapitán Okál, ale v dobré příležitosti nastřelil jen gólmana Hudáčka. Ten na další zlínskou střelu nedosáhl a už ve druhé minutě ho z křídla překonal Záhorovský. Nápor Hamé ještě umocnila přesilovka, domácí se však druhého zásahu nedočkali.

Západočeši prověřili brankáře Murína až v páté minutě, kdy nebezpečně pálil Šaffer, Matějovský pak svou šanci zahodil střelou nad. Zlín postupně přenechal soupeři aktivitu a to se mu vymstilo. Fabuš zachytil vyhození Novotného, na Divíškovu teč Murín ještě zareagoval, jenže střelu Mazance od modré čáry kvůli zakrytému výhledu už nedokázal zastavit a Plzeň se dočkala vyrovnání.

Hosté byli lepší i ve druhé třetině, ale naráželi na Murína. Nejprve Důras ve vlastním oslabení trefil v dobré pozici zlínského gólmana do masky, v přesilovce se neprosadil ani Fabuš. Stejný hráč spálil největší šanci v 35. minutě, kdy seděl na trestné lavici jeho spoluhráč Matějovský. Slovenský útočník najížděl sám na svého krajana v brance Hamé, udělal otočku, ale Murín puk po Fabušově bekhendovém zakončení stačil zastavit ještě před čárou. Zlín se dostal do potřebného tempa až v závěru prostřední části, během přesilovky se Hudáček zapotil hlavně při pokusech Tomíka a Rachůnka.

Ve třetí dvacetiminutovce stáhl zlínský kouč Bokroš sestavu na tři pětky, ale ve 45. minutě jeho tým inkasoval podruhé. Po rychlém protiútoku Murín vyrazil Benákovu dělovku a pohotový Důras poslal Západočechy do vedení. Hosté se radovali necelou minutu. Při signalizovaném trestu plzeňského hráče a v době, kdy na ledě ležel bolestivě nastřelený Pulpán, se podruhé v utkání trefil Záhorovský. Rozhodnutí přišlo v 55. minutě, po střele Kubiše překvapil Hudáčka centr první zlínské formace Kašpařík. V závěru hosté odvolali gólmana, ale Murín při velkém tlaku odolal.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Dostali jsme se snadno do vedení, mohli jsme náskok zvýšit a zápas si usnadnit. Místo toho ale Plzeň vyrovnala a od té doby byla lepší. Naše vítězství považuji za šťastné, protože poměru sil na ledě by odpovídala spíše remíza."

František Černý (Plzeň): "Mrzí nás, že jsme prohráli, protože jsme tady odehráli velmi dobré utkání. Rozhodlo se ve druhé třetině, měli jsme dost šancí, abychom se dostali do vedení, ale neproměnili jsme příležitosti. Za stavu 2:1 jsme dostali dva zbytečné góly. Další porážka snížila naše šance na účast v play off, ale ještě to nebalíme."