Plzeňáci vydřeli vítězství nad Třincem

Včera pokračovala patnáctým kolem také hokejová Tipsport extraliga. HC Lasselsberger Plzeň po páteční prohře v Pardubicích v neděli hostil Oceláře z Třince. A hrál se ostrý zápas, kde hráči proseděli na trestných lavicích čtyřicet trestných minut. Plzeňáci byli potrestáni osmkrát, Třinec dokonce dvanáctkrát.

Úvod do zápasu se Plzni vydařil, už v šesté minutě při plzeňské přesilovce třinecký gólman Schwarz jen vyrazil Vobořilovu střelu před sebe a odražený puk za jeho záda usměrnil Krátoška. 1:0.
Přestože Plzeň byla lepší a dostávala se do šancí, byli to hosté, kdo skóroval. Dvě minuty před koncem první třetiny zužitkoval dvojnásobnou početní převahu Třince Pletka. A tentýž hráč v páté minutě druhé části hry, opět při přesilovce, poslal hosty do vedení. Plzeň se snažila, v první třetině nejistý Schwarz se ale rozchytal a Lasselsberger tak nezužitkoval ani dvě přesilovky 5 na tři. A mohlo být dokonce hůř, na konci druhé třetiny ujel Král, který naštěstí minul a dorážku Malinského kryl do té doby celkem nezaměstnaný Barta. Plzeňáci ale dřeli dál a v v osmé mintě poslední třetiny se konečně trefil Jindřich. Jak jinak než při přesilovce, propálil od modré všechno, co mu stálo v cestě. To neunesl třinecký kapitán Král, který byl za hrubé protesty vyloučen do konce zápasu.
Plzeň byla zase v laufu a v pětapadesáté minutě nahrál zpoza brány Straka Andrašovskému. Ten dal vítězný gól.A protože při závěrečném tlaku už Třinec v přesilovce neskóroval , když Ivan minul, tři body zůstávají v Plzni.
Trenér hostí Marek jen dokreslil zklamání Ocelářů tím, že proti regulím nepříšel na pozápasovou tiskovou konferenci. Plzeň je po víkendu v tabulce sedmá se ziskem 22 bodů. V pátek jede bojovat do Budějovic, v neděli doma hostí Litvínov.