Plzeňák Štádler vyboxoval zlato pod dohledem Zátopkové

O víkendu se v Praze uskutečnil 16. ročník boxerského turnaje s mezinárodní účastí Memoriál Julia Tormy. Jedná se o juniorské přebory, kterých se mimo českých boxerů zúčastnili i borci ze Slovenska, Rakouska a Polska. V mušce, váha do 50 kg, startoval i plzeňský závodník z BC Staru Plzeň, patnáctile...

O víkendu se v Praze uskutečnil 16. ročník boxerského turnaje s mezinárodní účastí Memoriál Julia Tormy. Jedná se o juniorské přebory, kterých se mimo českých boxerů zúčastnili i borci ze Slovenska, Rakouska a Polska. V mušce, váha do 50 kg, startoval i plzeňský závodník z BC Staru Plzeň, patnáctiletý Jiří Štádler. V prvním zápase se střetl s pražským boxerem Alexandrem Anderlem. Favoritem byl Jiří a podle toho se i zápas vyvíjel. O poznání vyššího Anderleho předcházel v útocích, sbíral bod po bodu hlavně direkty z přední ruky a zaslouženě vyhrál Štádler vysoko 35 : 11 na body. Druhý den se ve finálovém utkání postavil proti Jakubovi Majzlovi z BC Palaestra Praha. Oba již spolu několikrát boxovali a nebylo jasné, kdo si odnese první cenu. Také po prvním vyrovnaném kole byl stav 10 : 10. Ve druhém kole začal Štádler střídat údery na hlavu a trup a měl lepší pohyb v ringu. Zde nasbíral o dva body více a do třetího kola nastupoval s mírným náskokem 17 : 15. Ve třetím kole již byla na obou boxerech znát únava a jejich údery neměli již takovou razanci. Štádler měl ale o něco více sil a předvedl několik skvělých „sidestepů“. Postupně střádal bod po bodu dotáhl zápas k vítěznému konci ve stavu 26 : 21.
„Sice jsem si věřil,“ konstatuje Jirka, „ale před pár dny jsem prodělal nachlazení a vadila mi docela silná rýma. V posledním kole se mi už špatně dýchalo a proto jsem se už nepouštěl do zbytečných výměn a spoléhal jsem se na pohyb a úhyby do stran. Majzl je dobrý boxer a jeho skalpu na tomto turnaji si opravdu cením.“
Finálovým zápasům přihlížela i atletická legenda Dana Zátopková.