Plzeňská Tornáda prohrála s Havířovem

Letošní první utkání na domácím hřišti ve Vochově u Plzně sehrál na velikonoční neděli ligový tým amerického fotbalu Pilsen Tornadoes. Proti Plzeňským nastoupil těžký soupěř, loňský semifinalista play off Havířov Devils.

Plzeňští nastoupili s odhodláním odčinit bratislavskou porážku z minulého týdne a úvod zápasu jim vyšel. První čtvrtina byla naprosto vyrovnaná, Tornáda ji vyhrála patnáct ku čtrnácti. V druhé čtvrtině ale chybovala obrana Plzeňských, projevilo se, že v ní nastoupila spousta nováčků a protože Tornáda navíc nebodovala, favorizovaní ďáblové z Havířova si utvořili rozhodující náskok. Do poločasové přestávky tedy šly týmy se skórem 15:26. Protože v druhé půli už obrat nenastal, zápas skončil 21:48 a body tak putují do Havířova. Za Plzeň si připsali touch downy Linhart, Jiránek a Milfait.
Cílem Plzeňských je dostat se do play off. Loni skončila Tornáda šestá z devíti týmů ligy, letos hraje soutěž osm mužstev. K tomu by ale byla potřeba přízeň sponzorů. Jako všude, i tady to chce finanční podporu a tu Plzeň příliš silnou nemá.
Hráči ale tvrdí, že americký fotbal je pěkný sport a není ani přehnaně tvrdý, jak si mnozí myslí.
Další ligové kolo sehrají Tornáda v sobotu v Příbrami. Ta je oproti loňsku, kdy za ní nastupovali tři Američané, oslabená a Plzeňáci tak věří v úspěch.