Plzeňská Viktorka pokračuje pohádkovým postupem Evropskou ligou

Když před týdnem vyhrála Viktorie Plzeň v Neapoli, většina zahraničních odborníků to považovalo za senzaci. Plzeňský fanoušek, který sleduje svůj tým se vzestupnou tendencí pravidelně poslední dva roky nikoliv. Důkazem současné formy týmu okolo Pavla Vrby budiž fakt, že Plzeň zdolala italský velkokl...

Když před týdnem vyhrála Viktorie Plzeň v Neapoli, většina zahraničních odborníků to považovalo za senzaci. Plzeňský fanoušek, který sleduje svůj tým se vzestupnou tendencí pravidelně poslední dva roky nikoliv. Důkazem současné formy týmu okolo Pavla Vrby budiž fakt, že Plzeň zdolala italský velkoklub Neapol v součtu 5:0. Předpokládám, že žádný zahraniční novinář či klub již tento plzeňský tým v cestě letošním ročníkem Evropské ligy jistě nepodcení.

Do Štruncových sadů si i přes stupňující chladné počasí našlo cestu 11607 platících diváků a rozhodně se bylo na co dívat. Již od prvních minut bylo zcela jasné, že Plzeň nehodlá úporně bránit domácí tvrz pojištěnou překvapivým třígólovým náskokem. Jen během prvních několika okamžiků jsem zaznamenal dvě velké brankové příležitosti. Opticky si držela Plzeň herní převahu a nadhled v postupně se vyrovnávající hře týmu z Neapole.

Pravděpodobně nejdůležitějším milníkem se ve čtvrtečním zápase stala 51. minuta utkání, kdy míč po střele nováčka Jana Kovaříka přeci jen doskákal za čáru hostujícího celku. Tento okamžik pravděpodobně způsobil kritický zásad do postupových šancích soupeře, který na mě od té doby působil, že se snaží zápas dohrát se ctí.

Fantastické domácí publikum opět potěšil střídající kanonýr Stanislav Tecl, který přesně umístěnou střelou ukončil gólový výčet utkání na 2:0. Velkých gólových šancí na zvýšení skóre na straně Plzně bylo ještě několik. Za všechny budu ještě jmenovat střelu z bezprostřední blízkosti po náběhu Radima Řezníka, která skončila na horní tyčce bezmocného brankáře Neapole.

Vynikající výkon Plzně je tím nejlepším pozváním na březnový zápas s Fenerbahče Istanbul.

Foto/text: Otakar Voříšek