Plzeňskému Giru kraloval Rybařík

V sobotu dopoledne odstartovalo na náměstí Republiky v Plzni Giro České spořitelny. Šedesát jedna kilometrů dlouhý cyklistický maraton se jel jako druhý závod seriálu.

V sobotu dopoledne odstartovalo na náměstí Republiky v Plzni Giro České spořitelny. Šedesát jedna kilometrů dlouhý cyklistický maraton se jel jako druhý závod seriálu Kolo pro život. Domácím jezdcům se v něm ale moc nedařilo.
Na start Plzeňského Gira České Spořitelny se postavilo celkem 670 závodníků, do cíle jich ale dorazilo jen 552. Od startu až na Rokycanskou třídu nebylo dovolené předjíždět a tak opravdový boj vypukl až v lesních úsecích za výjezdem z Plzně. Trať vedla okolím Rokycanska a po více než dvou hodinách se první závodníci vraceli nazpět. Do cíle, na okruh SKP Rapid dorazil první Ivan Rybařík z Ravo Racing Teamu. Rybařík je momentálně nejlépe postaveným Čechem ve světovém poháru maratonů, kde zatím zaujímá po dvou závodech 10.místo. Čas vítěze byl 2 hodiny 6 minut a 40 sekund. Druhý dojel Petr Cirkl se ztrátou osmapadesáti sekund a třetí Tomáš Tvrdík už měl manko téměř 4 minut. Ivan Rybařík nasadil vysoké tempo hned po první vrchařské prémii, kde se odpoutal od hlavních konkurentů a zbytek závodu odjel v sólové jízdě. Jediný kdo se snažil Rybaříkův náskok vymazat byl právě Cirkl, ale jeho snaha byla marná. Ve startovním poli se neztratil ani paralympionik Jiří Ježek, který obsadil v celkovém pořadí 11. místo v čase 2:18:35. Ostatní soupeři již dojížděli s velkou ztrátou.