Plzeňskou tvrz dobyli ševci

Ve čtvrtém zápase hokejové semifinálové série hostila včera Plzeň podruhé Hamé Zlín. Domácí Lasselsberger poprvé v play off doma prohrál a Zlín tak zvýšil náskok na 3:1.

Plzeň moc chtěla udržet domácí neporazitelnost a stav série srovnat, Zlín byl důrazný a dobře bránil. Navíc přišly góly. Zatímco Plzeňští nastřelili jen dvě tyčky, HC Hamé dal tři góly. V patnácté minutě se poprvé trefil Barinka a tentýž hráč, který se pasoval do role hrobníka plzeňského týmu, skóroval i podruhé ve 44. minutě. Když v 48 přidal na O.3 Leška, bylo hotovo. Domácí nezvládli možná klíčový moment, na počátku druhé třetiny minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3. Plzeňská tvrz tedy padla, Plzeň v sérii prohrává 1:3, hraje se tedy ale na čtyři vítězné zápasy a rozhodnuto tedy není.
Hráči se šli rozloučit i po prohraném zápase se skvělými fandy. Poprvé v play off pak na tiskové konferenci hodnotili doma prohraný zápas. Rozhodnuto ale není. Ve středu jede Plzeń odvracet mečbol do Zlína. Středeční zápas se hraje ve Zlíně od 17 ti hodin. Když se Plzni podaří vyhrát, série bude pokračovat v pátek v Plzni. A už kvůli skvělělým fandům hráči vzkazují, vrátit se rozhodně chceme.