Plzeňský bowling bodoval na mistrovství republiky

Bronz, stříbro a titul mistra republiky putují do Plzně O víkendu se v bowlingovém centru LUKA Pardubice konalo Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev Amatérské bowlingové ligy. Akcí vyvrcholila podzimní část třináctého ročníku soutěže. V sobotu se bojovalo o tituly v jedno...

Bronz, stříbro a titul mistra republiky putují do Plzně

O víkendu se v bowlingovém centru LUKA Pardubice konalo Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev Amatérské bowlingové ligy. Akcí vyvrcholila podzimní část třináctého ročníku soutěže.
V sobotu se bojovalo o tituly v jednotlivcích. Nejúspěšnějším hráčem ze západu Čech byl Martin Široký z BC FALK B Plzeň, který skončil druhý. „Zahrál jsem si perfektní turnaj, superligu, celý půlrok. Teď jsem se mohl poprat s těmi nejlepšími, kteří hráli v celé republice. Příště to zkusím ještě vylepšit,“ popisoval pocity Široky. Lepší než Martin byl jen Jiří Uhlíř z Tábora, který se stal mistrem republiky ABL. Třetí skončil David Klein z Ostravy.

Na medailovou pozici dosáhla i západočeská hráčka a zároveň oddílová kolegyně Širokého Věra Mašatová. V soutěži žen obsadila třetí místo. „Poslední dobou bowlingu moc nedávám, ale zkusila jsem to a štěstí mi přálo. Ze začátku jsem se nebyla schopna dostatečně koncentrovat a tím jsem si zkomplikovala život. Nakonec z toho bylo alespoň třetí místo,“ hodnotila svůj výkon Mašatová. Mistrovský titul v kategorii žen získala Eva Růžičková z Prostějova. Stříbrné místo patřilo Aleně Šamšové z Rumburku.

V neděli od rána pokračovalo mistrovství republiky soutěží družstev. Celodenní maraton nejlépe zvládli Západočeši. Za soupeře měli ve finále Římskou legii Ostrava, SK CNC Produkt Ostrava a T.N.R. Zbraslav. Po dobrých sobotních výkonech v soutěži jednotlivců potvrdili hráči z Plzně skvělou formu i v družstvech. BC Falk B ve složení Martin Široký, Věra Mašatová, Luděk Široký a Jiří Brendl naházeli ve finále 1213 bodů a odvezli si pohár mistra a šek na 50 000 korun. „Včera to bylo dobré a dnes jsem doufal, že to ještě zlepšíme a povedlo se nám to,“ řekl bezprostředně po finále Martin Široký. „Měli jsme včera druhé a třetí místo, a tak to první bylo dnes na řadě,“ doplnila jeho slova spoluhráčka Věra Mašatová. Druhé místo obsadili borci z SK CNC Produkt B Ostrava a třetí skončil tým T.N.R. Zbraslav.

O ABL
Česká Amatérská bowlingová liga (ABL) je národní soutěž rekreačních hráčů bowlingu (neprofesionálů – amatérů). Hraje se od roku 2000 a svým rozsahem i hráčskou základnou se stala nejvýznamnější a nejmasovější českou bowlingovou soutěží. Právě končící podzimní části 13. ročníku se zúčastnilo cca 1000 družstev, tj. téměř 5000 aktivních hráčů po celé České republice. V pardubickém LUKA bowlingu se ve finále o mistrovské tituly ABL utkali ti nejlepší hráči z celé republiky – 24 žen, 75 mužů a 35 družstev. Hráči jsou ve finále zastoupeni ze všech regionů ČR.