Plzeňský boxer Kovář má republikový bronz

Ve dnech 24. – 26. Dubna se ve městě Karviná pořádalo Mistrovství republiky juniorů a 1. ročník Mistrovství republiky školního žactva. Z oddílu BC Star Plzeň tam odjel trenér Petr Lukeš se dvěma svěřenci, s juniorem Markem Matasem ve váze do 81 kg a s dvanáctiletým Václavem Kovářem ve váze do 40 kg....

Ve dnech 24. – 26. Dubna se ve městě Karviná pořádalo Mistrovství republiky juniorů a 1. ročník Mistrovství republiky školního žactva. Z oddílu BC Star Plzeň tam odjel trenér Petr Lukeš se dvěma svěřenci, s juniorem Markem Matasem ve váze do 81 kg a s dvanáctiletým Václavem Kovářem ve váze do 40 kg. Celkem se tohoto mistrovství zúčastnilo 12 žáků a 70 juniorů.
Václav Kovář své síly změřil v prvním zápase s Petrem Rozboutem z BC Třeboň. Po prvním zahřívacím kole Vašík vedl 4:2 na body. Do druhého kola nastoupil s větším odhodláním a hned v úvodu Rozbouta tvrdě zasáhl direktem. Ten byl po tomto počítán a svůj první postupový zápas vyhrál Kovář ve druhém kole r.s.c. Druhý den v boji o postup do finále Kovář změřil síly s technicky boxujícím Erikem Agateljanem z SKP Ústí nad Labem. Kovář vše vsadil na nepřetržitý nátlak a frekvenci úderů a po prvním vyčerpávajícím kole vedl těsně 2:1 na body. Ve druhém kole měl navrch techničtější Ústečák, který těžil i z dobrého pohybu na nohách. Po tomto kole náš Kovář prohrával těsně 5:4 na body. V pauze dokázal zmobilizovat síly a na svého soupeře doslova vletěl. Snažil se ho svým neustálým tlakem unavit, což se mu dařilo. Proti takto technicky boxujícímu oponentovi byla jediná zbraň a tou je nepřetržitý útok. Po závěrečném gongu byl nerozhodný stav 6:6 pro oba mladé boxery. O vítězi musely rozhodnout pomocné body. Jejich součet ukázal stav 28:30 v náš neprospěch a Kovář zůstal těsně před branami nedělního finále. Pro porovnání, jednalo se o „dohmat“ v plavecké disciplíně. Kovář se musel spokojit s bronzem, ale zanechal v ringu skvělý dojem.
Junioru Marku Matasovi určil los těžkého soupeře, mnohem zkušenějšího Ondřeje Pršance z BC Třeboň. Pršanec po celý zápas vedl a postupně zvyšoval svůj bodový náskok. V polovině čtvrtého kola našeho Matase zasáhl tvrdě na pravou stranou žeber a ten se nemohl nadechnout. Po této ráně se již nevzpamatoval a náš boxer prohrál ve čtvrtém kole r.s.c. „Jsem nadšený především přístupem mladičkého Kováře. V ringu poslouchá přesně pokyny a má i srdce statečného bojovníka,“ hodnotí trenér Lukeš. „ Finále mu opravdu uteklo velice těsně a je příslibem pro další boxerské zápasy. Jeho otec, který jel do Karviné s námi, byl jeho výkonem také nadmíru spokojen.“