Plzeňský Václav Pech opanoval i poslední Rally Příbram

Již s titulem v kapse po vítězství v Barum Rally se vydali plzeňský závodník Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem na poslední letošní automobilovou soutěž Rally Purum Příbram. Nutno dodat, že plzeňská posádka nemusela nasadit žádné vražedné tempo, protože již od 4.RZ neměla po odstoupení Mirosla...

Již s titulem v kapse po vítězství v Barum Rally se vydali plzeňský závodník Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem na poslední letošní automobilovou soutěž Rally Purum Příbram. Nutno dodat, že plzeňská posádka nemusela nasadit žádné vražedné tempo, protože již od 4.RZ neměla po odstoupení Miroslava Jakeše na trati žádnou konkurenci. Od té doby je již žádná posádka nemohla reálně o vítězství na Rally Příbram připravit. A tak suverénním způsobem a to i za místy vlažnějšího tempa si dojeli pro první místo. Na druhém místě dojela dvojice Dohnal-Palivec s Peugeotem 207 S2000 a na třetím místě Jelínek, Machů se Škodou Fabia S2000.

O mnohem zajímavější byl boj o vicemistra republiky, který nakonec i přes havárii na 4.RZ získali velmi dobrým výkonem Jakeš Miroslav a Novák Jaroslav. Konečné třetí místo obsadili také odstoupivší Roman Odložilík a Martin Tureček.

Text/foto: Otakar Voříšek