Plzeňští hokejbalisté podlehli až po trestném střílení

H.A.K. Autosklo Hradec Králové - HBC Škoda Plzeň 3:2 ss (1:1, 1:0, 0:1)

V sobotním 8. kole nejvyšší hokejbalové soutěže zavítal vedoucí tým tabulky z Plzně na horkou hradeckou půdu.
První třetina přinesla hodně rychlý, tvrdý a fyzicky náročný hokejbal, který se musel plným mantinelům líbit. Oba gólmani si prvními zákroky dostali do potřebné pohody a z šancí ze začátku utkání nevytěžil ani jedem z týmů výhodu náskoku. Plzeňští se tlačili svým typickým způsobem před domácího gólmana a Hradec odpovídal převážně brejkovými šancemi svých obávaných hráčů.
První branka padla po územní převaze a dobré práci celé 5tky před hradeckou brankou,zasloužil se o ní O. Kejř který svojí střelu z blízkosti brankoviště uklidil nechytatelně do horní části branky. Hra se stupňovala a Hradec stačil ještě v téže třetině vyrovnat po vyhrané buly v útočném pásmu.Do kabin se šlo za stavu 1:1.
Druhá třetina byla často kouskována vyloučeními. Při dvojnásobné výhodě se Hradec dostal do vedení strojově sehranou přesilovou hrou do prázdné branky. Celá třetina byla ve znamení tlaku domácího celku a skvělého výkonu hostujícího brankáře Semery, který již za svá záda nepustim ani jednu z mnoha nebezpečných střel.
Až závěr třetiny ukázal sílu Plzně a předpověděl scénář posledního dějství.
Od prvních vteřin poslední třetiny byla jasná převaha hostující Plzně která trpělivě svírala Hradec v jeho obrané třetině. Možností k vyrovnání bylo spousty, ale gól dlouho nepřicházel. Hradec se v těchhle fázích utkání osvobozoval jen za cenu vyhazování přes všechny čáry.
Vyrovnání zařídil brankou Muchl který dorazil do branky předešlou střelu. Na zisk 3 bodů ani jeden z celků nedosáhl a tak přišli na řadu samostatná střílení které pro sebe v poměru 3:2 získal Hradec Králové, za Plzeň byli úspěšní Lendl a M. Kadaně.