Plzeňští hokejbalisté prohráli s lídrem, jsou třetí

Dvě těžká utkání čekala na hokejbalisty HBC Plzeň o uplynulém víkendu. V sobotu se svěřenci trenéra Rostislava Kurfürsta představili na hřišti Letohradu, osmého týmu extraligové tabulky, v neděli pak v Hradci Králové, tedy v domácím prostředí lídra soutěže. Před zápasy byl úkol jasný – získat alespo...

Dvě těžká utkání čekala na hokejbalisty HBC Plzeň o uplynulém víkendu. V sobotu se svěřenci trenéra Rostislava Kurfürsta představili na hřišti Letohradu, osmého týmu extraligové tabulky, v neděli pak v Hradci Králové, tedy v domácím prostředí lídra soutěže. Před zápasy byl úkol jasný – získat alespoň tři body pro udržení pozice v elitní čtyřce a to se podařilo.

Sobotní duel v Letohradu začal pro Plzeňany výborně. Hned v úvodním dějství dokázali vstřelit dvě branky, když přesně do černého zamířili Vladimír Muchl a Adam Roušal. Přestože Východočeši pak snížili a z tempa hráče vyvedl výpadek elektrické energie, který o dvacet minut zpozdil začátek druhé třetiny, Plzeň měla stále více ze hry a potvrdila to i dalšími góly. Nejprve přidal druhou trefu reprezentant Adam Roušal a ještě před sirénou upravil na 1:4 z pohledu domácích mladík Michal Průcha. Poslední patnáctiminutovka již další změnu skóre nepřinesla, Západočeši také díky pozornému brankáři Semerovi náskok s přehledem uhájili.

Utkání v Hradci Králové mělo zcela opačný průběh. Již po pěti minutách hry byl nevybíravě faulován kapitán Kadaně a musel odstoupit ze hry. Trenéru Kurfürstovi tak ve hře i díky absenci Michala Slance, který byl ještě v Letohradu k dispozici, zbyli čtyři obránci včetně univerzála Chowaniece a dorostence Hofmeistera. Defenziva Plzně nedokázala vzdorovat náporu nejproduktivnějšího útoku soutěže. Po brankách Pitry a Urbana vedl Hradec v 12. minutě 2:0. Krátce po pauze sice snížil Ondřej Kejř, jenže to bylo ze strany HBC Plzeň vše. Naopak další dvě branky přidali Kubeš a Tesař. Výsledek byl jasný – 4:1 pro domácí.

O víkendu 19. a 20. března má extraliga přestávku. Reprezentaci čekají souboje se Slovenskem v Nitře a nebudou chybět Plzeňané Ondřej Kejř, Adam Roušal a Martin Kadaně. Na konci března se pak konečně dočkají plzeňští fanoušci, protože se jejich oblíbenci poprvé na jaře představí v domácím prostředí. Plzeň hostí Třinec a Karvinou.

Do konce základní části zbývají tři kola, ve hře je devět bodů. Plzeň chce získat co nejlepší pozici pro play-off, ještě důležitější cíl však mají hráči druhého západočeského týmu, Dobřan. TJ Snack je na poslední příčce a musí stáhnout tříbodovou ztrátu na Karvinou, jedině tak se vyhne přímému sestupu. (chlp)