Plzeňští indiáni se poprvé představili na domácím ledě

Jako stálý fanda plzeňského hokeje jsem dnes nemohla chybět na prvním domácím zápase plzeňských indiánů z dalšími 2100 fanoušky proti Viena Capitals v rámci European Trophy. Nejdříve pozitiva: krásný, velký indián na ledě, pěkná návštěvnost - vzhledem k včerejšímu zápasu plzeňské Viktorky (...

Jako stálý fanda plzeňského hokeje jsem dnes nemohla chybět na prvním domácím zápase plzeňských indiánů z dalšími 2100 fanoušky proti Viena Capitals v rámci European Trophy.

Nejdříve pozitiva: krásný, velký indián na ledě, pěkná návštěvnost - vzhledem k včerejšímu zápasu plzeňské Viktorky (kapsa plzeňských fans také není bezedná) a krásné dresy. Jak by to těm našim klukům slušelo bez reklam.

Samotný zápas byl spíše nudný, odehrán v tréninkovém tempu. Spolupráce plzeňského odchovance Petra Sýkory a hokejového rebela Radka Dudy přinesla v 11. minutě 2. třetiny 1.gól. Radek Duda přihrával, Petr Sýkora zakončoval. Oba tito aktéři byli i u dalšího gólu. V páté minutě 3. třetiny přihrával Radek Duda a zakončoval Petr Sýkora.

Rakušané sice snížili ve 14. minutě třetí třetiny na 2:1, ale při závěrečné power play se trefil plzeňský kanonýr Tomáš Vlasák do prázdné brány a upravil na konečných 3:1.

Nevím jak Vám, ostatním fanouškům, ale mě už hokej moc chybí. Protože vím, že na internetových stránkách HC Plzeň tyto informace chybí, poskytnu Vám je teď já na stránkách Region Plzeň zcela exkluzivně.

Plzeňská mládež trénuje již od 8.8.2011. Žáci 6. a 8. třídy v přípravných zápasech porazili své vrstevníky ze Slávie. Zítra zavítají na horký plzeňský led Karlovy Vary, aby se utkaly v přípravě se žáky 6. třídy.

My ostatní se uvidíme na stadióně v sobotu , kdy naši indiáni poměří své síly se Slovanem Bratislava.

Moc se na Váš těší a zprávy ze zápasů pro Vás připraví Renáta Černá.