Plzeňští koloběžkáři vezou vítězství z Gorlitze

Druhé kolo republikové soutěže koloběžkářů České Rollo ligy se v neděli 6.6.2010 uskutečnilo výjimečně za hranicemi republiky, a to v rámci programu Europamaratonu Gorlitz/Zgorzelec. Kromě Čechů byl závod výrazně obsazen i domácí Němci a poprvé se na scéně objevili i koloběžkáři z Polska. Ke sp...

Ke společnému startu se přesně v 9:15 postavilo přibližně 40 závodníků. Hned po odstartování začal ostré tempo závodu diktovat Richard Jisl z Jablonce a dvojice plzeňských borců Ladislav Provod a Petr Pešta. Tato trojice českých reprezentantů pak přes několik vzájemných pokusů o nástup spolupracovala na vysokém tempu až do 35 kilometru, kde k dalšímu z množících se pokusů o trhák nasadil Provod. Nástup zachytil jen týmový kolega Pešta a tato dvojice pak ve vystupňované jízdě pokračovala společně až do závěrečných stovek metrů. Kde už měl více sil Ladislav Provod a zvítězil před Petrem Peštou, třetí s odstupem 25 sekund dojel Richard Jisl. Znovu se pak parádním výkonem blýskl celkově šestý místem patnáctiletý plzeňský talent Marek Kadlec.
V ženách si pro vítězství stylem start cíl dojela Martina Smitková z KK Plzeň před druhou Erikou Jislovou a třetí Michaelou Balatkovou (obě z Kidokai Jablonec) .

„Fantastické a paráda, výsledky našeho týmu a hlavně atmosféra závodu. Reference z loňska nelhaly, ba naopak, byly překonány. Krásné počasí ještě umocnilo celkovou atmosféru a takové množství fandících obyvatel města na obou stranách hranice, (německým Gorlitz i polském Zgorzelci) jsem ještě neviděl. Závěrečné kilometry a pak stovky metrů pak umocnily dechové kapely s pekelným tempem své hudby.“ hodnotí ambiciózní koloběžkovou akci předseda KK Plzeň Petr Pešta.