Plzeňští koloběžkáři vítězili v Praze

V sobotu 12. dubna začala ve známém pražském parku Stromovka závodní koloběžková sezóna roku 2003. plzeňáci vyhráli, co se dalo.

V sobotu 12. dubna začala ve známém pražském parku Stromovka závodní koloběžková sezóna roku 2003. Závod, který je započítávám do Českého koloběžkového poháru, přes poměrně chladné počasí přilákal 53 závodníků, z toho 15 juniorů a v peletonu dospělých se objevilo veliké množství nových tváří.
Klub koloběhu Plzeň - Pešta s partou hned na počátku sezóny navázal na své loňské výsledky a jeho závodníci zvítězili ve všech kategoriích. Dětské závody vyhrál Jakub Rott a ženy Markéta Štejrová. V kategorii mužů v závodě na 10km bylo startovní pole hned od počátku roztrháno díky zběsilému tempu na různé skupinky. V druhém kole se na čele usadilo pět závodníků, čtyři z KK Plzeň ve složení Provod, M.Pešta, P. Pešta,J. Tlapa a J.Vlášek z R+Penco Praha. Při průjezdu do předposledního čtvrtého kola nasadil k rozhodujícímu úniku Petr Pešta a Ladislav Provod. Provod nakonec Peštovo tempo neakceptoval a s mírným odstupem jezdil na druhém místě. I v bitvě o bronz došlo k rozdrobení zbytku skupiny a závodníci na čele závodu jeli až do konce jen za své. Plzeň nakonec na rovinaté trati slavila absolutní triumf, v čase 18:20 vyhrál Petr Pešta před Ladislavem Provodem a Jaroslavem Tlapou. Na čtvrtém místě dojel domácí Jan Vlášek.
Po dojetí závodu a krátkém odpočinku proběhl vyřazovací závod štafet na 4 x parková Champs-Elyssés. I tento závod vyhrál plzeňský klub. Druhý skončil RC Zlín a Plzeň mu tak vrátila loňskou porážku ze semifinále stejného závodu.
Čtrnáct dní po Českém poháru koloběžek v Praze vypukne koloběžková sezóna naplno a hned pěkně naostro. To začíná o víkendu 26.-27. dubna v Plzni a Ejpovicích nejvyšší domácí koloběžková soutěž Česká Rollo liga 2003. Sobotní koloběžkové soupeření v plzeňských Smetanových sadech je vyhlášeno zároveň jako Mistrovství ČR v koloběžkovém sprintu.