Plzeňští plavci bojovali na mistrovství republiky

Během uplynulého svátečního víkendu se sešla v Brně špička českého plavání. Mezi elitou měli zastoupení i 2 plzeňské kluby – Slavia a Radbuza. A jejich borci se mezi silnou konkurencí neztratili.
Na Moravě se závodilo na padesátimetrovém bazénu a sešlo se zde hlavně jádro reprezentace v dálkovém plavání. Do hlavního dílu mistrovství postoupila jen osmička nejlepších družstev mužů i žen, a už probojovat se je pro oba plzeňské týmy velkým úspěchem. Překvapivě lépe než Radbuza dopadla v družstvech Slavia VŠ Plzeň. Její muži obsadili páté místo a ženy skončily ještě o jednu příčku výše, těsně pod medailovými stupínky. Jednoznačně kralovala ale družstva domácí Komety Brno, které vyhrály jak v mužích, tak i v ženách. Plzeňskou Radbuzu před důležitým závodem potkaly problémy se složením sestavy.
Největšího úspěchu plzeňských barev dosáhla ale Denisa Šindelářová, která skončila druhá v závodě na 100 metrů volným způsobem, když dokázala zaplavat osm setin pod minutu ve svém novém osobním rekordu. V loňském roce obsadila družstva Radbuzy shodně sedmá místa, letos si v ženách o příčku polepšily.
Mužskou výpravu Radbuzy podržel opět Jakub Fichtl, ten skončil druhý v závodě na 400 metrů volný způsob za Rostislavem Vítkem z Komety Brno.
Dvacetiletý Fichtl už v sobotu cestuje na další republikový šampionát, tentokrát v dálkovém plavání jednotlivců. Tam se bude snažit zaplavat limit na 10 a na patnáct kilometrů pro mistrovství světa.