Plzni uteklo vítězství v poslední minutě

Hokejisté Lasselsbergeru remizovali v přípravném utkání na ledě Českých Budějovic 1:1. Domácí pak byli úspěšnější v samostatných nájezdech.

Hokejisté Plzně remizovali v pátečním přípravném utkání na ledě Českých Budějovic 1:1. Obě branky padly až v závěrečné třetině, za domácí vyrovnal až v poslední minutě Kutlák.
Budějovičtí nasadili na první polovinu zápasu gólmana Turka, poté ho vystřídal Chábera. Odpočívalo zkušené kvarteto Vydarený, Hudec, Kotrla a Hübl, jejich místa zaujali mladíci Vomela, Slavík, Matušík a Ježek.
Západočeši postrádali brankáře Málka, kterého zastoupil Jež, trenér Sýkora vyzkoušel letní posily v čele s Richardem Králem.
V 30. minutě neproměnil hostující Kracík sólo z poloviny kluziště, vedení Plzně zařídil až v poslední třetině bekhendovou střelou Matějovský. Při power play vyrovnal zblízka Kutlák a v následných samostatných nájezdech vyhráli Budějovičtí 3:1.
Výsledek: České Budějovice - Plzeň 1:1 (0:0, 0:0, 1:1). Branky: 60. Kutlák - 50. Matějovský. Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 10:10, navíc Toman (Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 620.
Plzeň: Jež - Pulpán, Trnka, Benák, Vobořil, Cartelli, Trojovský, Nedoma, David Mazanec - Zelenka, Král, Ludvík - Padělek, Kracík, Kouba - Heřman, Rataj, Matějovský - Důras, Kepl, Adamský - Hobl.