Po nejlepším výkonu doma Lokomotiva prohrála s Ostravou 61:67

Plzeňský tým předvedl v 16. kole Mattoni NBL proti pátému týmu tabulky velmi dobrý výkon. Ostrava musela bojovat o vítězství až do poslední minuty. Vysoce favorizované hosty Lokomotiva zaskočila v úvodní čtvrtině zaskočili výbornou obranou. Ostrava sice srovnala plzeňské vedení 4:0 na 4:4, ale ...

Plzeňský tým předvedl v 16. kole Mattoni NBL proti pátému týmu tabulky velmi dobrý výkon. Ostrava musela bojovat o vítězství až do poslední minuty.
Vysoce favorizované hosty Lokomotiva zaskočila v úvodní čtvrtině zaskočili výbornou obranou. Ostrava sice srovnala plzeňské vedení 4:0 na 4:4, ale pak následovala šňůra devíti bodů v řadě a v šesté minutě vedení 13:4. Dobrá hra plzeňského týmu pokračovala i v závěru první čtvrtiny, kterou Plzeňští vyhráli nakonec devítibodovým rozdílem.
Ve druhém dějství hráči Lokomotivy náskok díky dobré hře drželi až do 16. minuty, kdy vedli 32:23. Pak ale hosté dokonale potrestali plzeňské ztráty a rozdíl ve skóre se začal snižovat. Střelecky se začalo dařit Masonovi, který třemi úspěšnými trojkami poslal v 18. minutě svůj tým poprvé do vedení 33:32. Bohužel čtyřminutový výpadek v tento úseku zápasu, který Plzeňáci prohráli 0:14, se ukázal jako jeden z rozhodujících momentů utkání. Naštěstí tuto šňůru zastavil v závěru první poloviny trojkou Kubizňák.
Po přestávce se rozehrála velká bitva o každý koš. Hosté si stále udržovali čtyř až šestibodový náskok, ale bojovný výkon plzeňského mužstva jim nedovolil navýšit rozdíl ve skóre. Ve 32. minutě Plzeňští prohrávali už jen rozdílem jediného koše a hosté znejistěli. Bohužel následujících pět střeleckých pokusů vyklouzlo z obroučky a hosté až ve 35. minutě vstřelili v poslední čtvrtině první koš doposud nenápadným Gniadkem. Ten se vzápětí trefil ještě jednou a Ostrava odskočila na rozdíl šesti bodů. Poté připojili body Spagrud se Stehlíkem a hosté vedli už o devět bodů. Vzápětí ale Kubizňák úspěšnou trojkou a další střelou za dva body snížil dvě minuty před koncem na 57:61. V závěru si ale už zkušený tým hostů výhru uhlídal.

Pavel Frána, pivotman Lokomotivy: „Začali jsme konečně dobře tak, jak by to mělo vypadat. Nicméně přišel nepříjemný výpadek ve druhé čtvrtině, přišly zbytečné ztráty a tím jsme si prakticky prohráli celý zápas. Pokud budeme v takových výkonech, jaký jsme s Ostravou předvedli, tak už nějaké to vítězství přijde. Porážka o šest sice naštve víc než o dvacet, nicméně ten výkon se blíží k tomu, na co máme. Určitě je příslibem do dalších bojů.“

Zdeněk Hummel, trenér Ostravy: „ Věděli jsme předem, že to bude těžké utkání, obzvlášť po takové dlouhé cestě my hrajeme vždycky venku špatně. Bohužel to předčilo mé očekávání. Nejlépe u nás zahrál Stehlík. Plzeň nás zaskočila velice dobrou obranou, obava o výsledek byla až do konce utkání. Pro nás je ta výhra strašně důležitá, protože Opava a Kolín čekají na naše zaváhání. Případná prohra by byla velká komplikace. Bohužel jsme hráli málo kolektivně.“

Dominik Feštr, trenér Lokomotivy: „Dnes jsme zahráli dobře. Rozdíl mezi týmy tu pochopitelně je. I přes prohru jsem spokojen. Poprvé jsme doma předvedli výkon, který snese ligové parametry. V poslední době jsme zapracovali na obraně, což se v zápasu potvrdilo. Ta cesta je dobrá, musíme jít po ní dál. K výhře chybělo málo, ale takový už je sport. To štěstí na naší straně bohužel nebylo. Doufám, že takové výkony budeme předvádět častěji.

Náš tým předvedl v 16. kole proti pátému týmu tabulky velmi dobrý výkon. Ostrava musela bojovat o vítězství až do poslední minuty.

Lokomotiva Interconex Plzeň – BK NH Ostrava 61:67 (20:9, 35:39, 48:54). Novák 12/2, Kubizňák 11/3, Kovanda 10, Vrubl 10, Frána 8, Soukup 7, Pecka 3 – Mason 16/3, Stehlík 13/1, Burke 10/1, Stuchlý 9/1, Gniadek 6, Palyza 5, Spagrud 5, Číž 3. Fauly 19:19, trojky 5:6, trestné hody 15/12:22/11, rozhodčí Hrůša, Galajda, Hošek, 250 diváků.

Vysoce favorizované hosty jsme v úvodní čtvrtině zaskočili výbornou obranou. Ostrava sice srovnala naše vedení 4:0 na 4:4, ale pak následovala šňůra devíti bodů v řadě a v šesté minutě vedení 13:4. Dbrá hra našeho týmu pokračovala i v závěru první čtvrtiny, kterou jsme vyhráli nakonec devítibodovým rozdílem.

Ve druhém dějství jsme náskok díky dobré hře drželi až do 16. Minuty, kdy jsme vedli 32:23. Pak ale hosté dokonale potrestali naše ztráty a rozdíl ve skóre se začal snižovat. Střelecky se začalo dařit Masonovi, který třemi úspěšnými trojkami poslal v 18. minutě svůj tým poprvé do vedení 33:32. Bohužel čtyřminutový výpadek v tento úseku zápasu, který jsme prohráli 0:14, se ukázal jako jeden z rozhodujících momentů utkání. Naštěstí tuto šňůru zastavil v závěru první poloviny trojkou Kubizňák.

Po přestávce se rozehrála velká bitva o každý koš. Hosté si stále udržovali čtyř až šestibodový náskok, nebojovný výkon našeho mužstva jim nedovolil navýšit rozdíl ve skóre. Ve 32. minutě jsme prohrávali už jen rozdílem jediného koše a hosté znejistěli. Bohužel následujících pět střeleckých pokusů vyklouzlo s obroučky a hosté až ve 35. minutě vstřelili v poslední čtvrtině první koš doposud nenápadným Gniadkem. Ten se vzápětí trefil ještě jednou a Ostrava nám odskočila na rozdíl šesti bodů. Poté připojili body Spagrud se Stehlíkem a hosté vedli už o devět bodů. Vzápětí ale Kubizňák úspěšnou trojkou a další střelou za dva body snížil dvě minuty před koncem na 57:61. V závěru si ale už zkušený tým hostů výhru uhlídal.