Podvodnice tvrdila, že má dotace na vitamíny

V posledních dnech řeší plzeňští policisté několik případů okradených důchodců. Pachatelé si své oběti vybírají zřejmě podle věku a jak to vypadá, okrádáni jsou většinou lidé starší osmdesáti let.

Cílená propagace v Plzni

V posledních dnech řeší plzeňští policisté několik případů okradených důchodců. Pachatelé si své oběti vybírají zřejmě podle věku a jak to vypadá, okrádáni jsou většinou lidé starší osmdesáti let. Scénáře případů jsou v zásadě podobné. Cílem podvodníků je zjistit, kde má jejich oběť uložené peníze a v nestřeženém okamžiku ji okrást. Plzeňští policisté se snaží medializovat nejrůznější triky, které si podvodníci a zloději vymýšlejí jen proto, aby se vnutili do bytu. V nejednom případě pachatelé nabízejí deky nebo jiný sortiment, jindy zase žadoní, že potřebují finanční výpomoc, protože se jim rozbilo auto. Často se představují jako pracovníci plynáren, elektráren či vodáren a dožadují se kontroly spotřebičů nebo měřících přístrojů. Výjimkou není, že se představí jako kamarád nebo kamarádka syna či dcery, kteří údajně potřebují peníze a oni si je mají vyzvednout.
Včera do policejních statistik přibyl další takový případ. Pachatelka se 92leté paní představila jako pracovnice pojišťovny. Dodala, že jí nese dvě stě korun jako dotaci na vitamíny. Vytáhla pětitisícikorunovou bankovku a požádala o rozměnění. Důchodkyně ji pozvala do bytu a přitom za sebou nechala otevřené vchodové dveře. Dovnitř se tak nenápadně a bez potíží dostala spolupachatelka, která z ložnice odcizila kabelku s více než devadesáti tisíci korunami.
Protože se tyto případy čas od času vyskytují, chtěli by policisté požádat mladší generace, aby své rodiče, popř. prarodiče před takovými podvodníky a zloději varovaly. Především by je měly upozornit, aby cizím lidem nevydávali své peníze a připomenout jim, aby do svých domů a bytů nepouštěli nikoho cizího, pokud o jeho návštěvě nebyli předem oficiálně informováni. Je nutné si uvědomit, že pachatelé si pro svoje podvody vymýšlejí stále nové a nové záminky a většinou pro ně hraje fakt, že staří lidé jsou důvěřiví a nezištní.
Policisté dále připomínají, že pokud bude mít někdo podezření, že se u dveří jeho bytu objevil někdo podezřelý, ať okamžitě kontaktuje Policii České republiky na tísňové lince 158. Při pátrání je nejdůležitější popis pachatelů nebo pachatelek. Důležitou indicií pro policii bude informace, zda pachatel odjel s nějakým vozidlem. Vždy ale bude rozhodovat rychlost, s jakou se případ k policistům dostane.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
10.11.2006 17:31



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka