Pohárový cyklokros v Plzni vyhrál Mlynář

Zdeněk Mlynář vyhrál i čtvrtý závod cyklokrosového seriálu Budvar Cup, který se jel v Plzni. Domácí favorit Ondřej Lukeš nestartoval.

Zdeněk Mlynář vyhrál i čtvrtý závod cyklokrosového
seriálu Budvar Cup a po nedělním plzeňském prvenství vede v polovině soutěže stále s plným bodovým ziskem. Den po triumfu v Lounech byl jezdec týmu Max Kurzor jasně nejrychlejší i na trati v areálu Svatého Jiří v Plzni-Doubravce.
Na stupně vítězů jej tentokrát doprovodili Kamil Ausbuher a Slovák Milan Barenyi.
Z okruhu favoritů vypadl po sobotním pádu otřesený Ondřej Lukeš, ale ve startovním poli jej nahradil po návratu z Belgie Ausbuher, který byl
nakonec pro vládce seriálu jediným vážnějším soupeřem. Do cíle ale dojel o 33 sekund později.
Závod nejrychleji rozjel Slovák Kováč a za ním se vytvořila čtyřčlenná skupina, v níž byl s pozdějšími medailisty i Jan Chrobák, který dojel v
Lounech druhý. Už ve druhém z deseti okruhů o délce 2500 metrů ale Mlynář s Ausbuherem soupeřům odjeli a v polovině závodu už měli náskok 25 sekund.
O Mlynářově vítězství se rozhodlo v sedmém kole, kde Ausbuhera bez problémů setřásl. "Nedokázal jsem zrychlit, když nastoupil," řekl ČTK Ausbuher a nedostatek sil zdůvodnil handicapem po pádu z úvodu sezony. "Upadl jsem na záda prakticky v prvním závodu sezony a bolesti se stále vracejí. V sobotu jsem z toho důvodu nedojel závod v Belgii," dodal Ausbuher.
V souboji o třetí místo potkal v předposledním kole defekt Lukáše Kloučka, v závěrečném okruhu nestačil Barenyiho tempu ani Chrobák a slovenský jezdec tak vybojoval zatím svůj největší úspěch v seriálu.
Výsledky: 1. Mlynář (Max Cursor) 58:49, 2. Ausbuher (Cykloklub Podbořany) -33, 3. Barenyi (SR) -52, 4. Chrobák (Johnson Control Mladá Boleslav) -1:05, 5. L. Klouček (Budvar Tábor) -1:13, 6. Glajza (SR) -1:32, 7. Spěšný (Merida)
-1:44, 8. O. Bambula (Budvar Tábor) -1:55, 9. Ježek (ČS MTB) -2:17, 10. Škarnitzl (Dimp Giant) -2:26.
Průběžné pořadí (po 4 z 8 závodů): 1. Mlynář 240 bodů, 2. Ausbuher 150, 3. Chrobák 142, 4. O. Bambula 131 5. Barenyi 115.