Policisté na Šumavě informují děti o rizicích drog

Západočeští policisté a jejich bavorští kolegové se snaží originálním způsobem informovat děti o rizicích a nebezpečí užívaní drog a možné závislosti na nich. V rámci projektu Naše město - společně proti drogám připravili na Šumavě pro 60 školáků ve věku od deseti do 13 let týdenní soustředění.

Jarní servisní akce AUTO CB

Západočeští policisté a jejich bavorští kolegové se snaží originálním způsobem informovat děti o rizicích a nebezpečí užívaní drog a možné závislosti na nich. V rámci projektu Naše město - společně proti drogám připravili na Šumavě pro 60 školáků ve věku od deseti do 13 let týdenní soustředění. Děti se s drogovou problematikou seznamují nenásilným, zábavným a jim přiměřeným způsobem, řekl jeden z iniciátorů projektu Willi Rögler.
Myšlenka uspořádat preventivně zaměřený tábor byla poprvé realizována přede dvěma lety, kdy se soustředění konalo v Německu. Podle Röglera překračuje finanční možnosti policie na obou stranách hranice, proto je nutné získat peníze od jiných subjektů. Náklady na týdenní akci 550.000 korun jim letos pomohl uhradit Česko-německý fond budoucnosti, Plzeňský kraj i sponzoři.
Školáci v Německu i Čechách jsou ve věku kolem 13 let nejčastěji ohroženi drogou, jako je alkohol a nikotin. Podle jedné z organizátorek Anny Poncarové však za celý týden nezazněla žádná direktivní věta typu: "Děti, nepijte alkohol, ani droga je to a to." Preventivní činnost se dělala nenásilně, zábavně, uvedla.
Podle Röglera je zřejmé, že se stáří uživatelů drog snižuje a policejní útvary řeší protidrogovou problematiku podobně. V Horním Falcku byl projekt Naše město - společně proti drogám zahájen v roce 1995. Protidrogovou prevencí se tam nyní zabývají čtyři speciální pracoviště. Preventisté spolupracují se školami, úřady a dalšími organizacemi. V ČR to funguje obdobně. "Na každém okresním ředitelství jsou specialisté zaměření na prevenci. Účastní se akcí a přednášek na školách, spolupracují při řešení problémů se státními zástupci, lékaři a dalšími složkami," uvedl zástupce policejního ředitele správy Západočeského kraje (SZK) Miloslav Maštera. Podle ředitele SZK Antonína Moltaše dokazuje soustředění, že česká policie dokáže s bavorskou spolupracovat nejen při represi, ale i prevenci.
Kromě informací o rizicích a nebezpečí drog mají děti možnost poznat život v obou navzájem sousedících zemích a také se zlepšit v cizím jazyce.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 24.07.2007 13:33



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka