Pomocné tlapky slaví 10 let v neděli s Čechomorem

Křtem nového CD Čechomoru Místečko oslaví v neděli 29. května v 19.30 hodin své desáté narozeniny organizace Pomocné tlapky. Koncert se uskuteční v Měšťanské Besedě v Plzni Pomocné tlapky jsou neziskovou organizací, která vychovává a cvičí asistenční psy, které předáváme zdarma do dlouhodobé...

Cílená propagace v Plzni

Křtem nového CD Čechomoru Místečko oslaví v neděli 29. května v 19.30 hodin své desáté narozeniny organizace Pomocné tlapky. Koncert se uskuteční v Měšťanské Besedě v Plzni
Pomocné tlapky jsou neziskovou organizací, která vychovává a cvičí asistenční psy, které předáváme zdarma do dlouhodobého užívání tělesně postiženým lidem, zejména částečně nebo zcela upoutaným na invalidní vozík. Asistenční psi mohou částečně nahradit službu osobních asistentů nebo rodinných příslušníků a snížit závislost tělesně postižených klientů na jejich péči, zvýšit samostatnost a sebevědomí a tím umožnit klientovi aktivně a plnohodnotně se zapojit do běžného života a zlepšit navazování komunikace s okolím a především vrstevníky.
Pes-asistent ovládá okolo 50 povelů, k těm základním a nejvíce využívaným úkonům patří podávání spadlých předmětů do ruky klienta, otvírání a zavírání dveří, rozsvěcení světel, otvírání pračky, vyndavání prádla, otvírání lednice a podání určeného předmětu (láhve s pitím, kra bička s jídlem), dále je to pomoc při sebeobsluze- stahování ponožek, kalhot, rozepínání a stahování bundy,…zvedání ruky na ovladač el.vozíku apod. Každý pes je cvičený na míru klienta - dle jeho potřeb.

Výcvik asistenčních psů na rozdíl od výcviku vodících psů pro nevidomé není hrazen státem. Financování výcviku asist. psů je formou darů firem, jednotlivců, nadačních příspěvků, ale také vlastní výdělečnou činností či z veřejné sbírky, především formou DMS zpráv. "Díky našim partnerům jsme za deset let předali 115 asistenčních psů," uvádí šéfka Pomocných tlapek Hana Pirnerová.

"Společnost existuje 10 let a k tomuto výročí jsme ve spolupráci s našimi přáteli skupinou Čechomor připravili benefiční koncert . Koncert je zaštítěn Nadací Divoké husy, která zdvojnásobí výtěžek koncertu a partnerství poskytla OSA o.s.," dodává Pirnerová s tím, že získané peníze budou využité na nákup štěněte a zajištění jeho výchovy.

O CD Místečko

Skupina Čechomor téměř po šesti letech vydává novou řadovou desku s názvem Místečko. Jejím producentem je rodák z irského Dublinu žijící v New Yorku - skladatel, kytarista a producent Gerry Leonard. Ke spolupráci si kapela přizvala i další zahraniční osobnosti, např. Tonyho Levina, Douga Yowella nebo Ivana Táslera. Nových 13 písní spatřilo světlo světa 23. května 2011 a slyšet v nich bude třeba i Ewa Farna nebo Lenka Dusilová.

Inspirací pro název alba je stejnojmenná píseň Místečko. Kromě ní na desce zazní dalších dvanáct skladeb, které opět vycházejí z lidových námětů jen s drobnými textovými či hudebními úpravami. Studnice zdrojů lidových písní ovšem není bezedná a proto vzniklo i několik ryze autorských děl, které jsou na tomto albu zastoupeny ve větší míře než na předchozích deskách. Tato skutečnost byla také jedním z podnětů k dalším změnám. Tou největší je především netradiční zvuk.

„Nový, svižný a tvrdší zvuk byl naším záměrem a je logickým vyústěním snahy o změnu ve vývoji vnímání naší hudby. Skladba Místečko se již hraje v českých rádiích a její pozitivní přijetí nás utvrzuje v tom, že jsme se vydali správným směrem,“ vysvětluje houslista Karel Holas.

Jméno producenta Gerryho Leonarda je v souvislosti s deskou spojeno také jako s kytaristou a hráčem na další hudební nástroje. Účast zahraničních hostů je opravdu široká, např. baskytary se chopil Tony Levin, muzikant, který hrál mimo jiné s Peterem Gabrielem, a zvuk některých skladeb také oživil nástroji jako jsou sticks nebo upper bass.

„Mé přání oslovit Tonyho Levina ve mně zrálo dlouho a vzniklo ještě před tím, než jsme zjistili, že je to blízký soused Gerryho. Dohoda o spolupráci byla o to jednodušší,“ s úsměvem prozrazuje zajímavosti ze zákulisí vzniku alba Karel Holas.

Deska opravdu splňuje ambice být úplně jiná a tak za bicí nástroje a perkusy usedl další zahraniční host jménem Doug Yowell. Pro české posluchače by mohl být znám zejména jako člověk z okolí Suzanne Vega, na americkém kontinentu je jeho jméno uvedeno u skladeb mnoha interpretů nebo v titulcích filmových soundtracků. Neméně zajímavý počin vznikl také ze spojení s Ivanem Táslerem ze slovenské formace IMT Smile. Kromě toho, že se u dvou písní postavil za mikrofon jako zpěvák, je zároveň autorem hudby těchto skladeb. Čechomor se nevyhýbá ani spolupráci se zpěvačkami, tudíž hlas Lenky Dusilové nebo Ewy Farne nebude pro posluchače velkým překvapením.

Místečko vychází 23. května a bude k dostání ve třech mutacích. V klasickém jewelboxu s bookletem s kompletními texty a fotografiemi jej naleznete ve standardních obchodech s hudbou. Pro širokou síť novinových stánků a supermarketů je připravena verze v tzv. slidepackovém vydání za zvýhodněnou cenu. Pro fajnšmekry připravilo vydavatelství Universal Music také limitovanou edici obsahující bonusové DVD z koncertu na hradě Loket a klip s kapelou Divokej Bill. Široká posluchačská základna tyto možnosti výběru rozšíření audio sbírek jistě ocení.

„V rámci propagace desky připravujeme letní turné a jsme přesvědčeni, že všechny nové věci v playlistu budou přijímány stejně kladně jako singl Místečko,“ dodává zpěvák a kytarista František Černý.




The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 28.05.2011 14:08



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka