Pozemkáři Litic s poloviční úspěšností

Rakoextraliga pozemního hokeje pokračovala 4. a 5.kolem.
HC Mnichovice porazily Plzeň Litice 3:1. Jediný gól Litic dal Martin Brada.

Již v 15.minutě prvního poločasu vedli domácí 3:0, což vypadalo na debakl hostů z Plzně. Otevřená obrana plzeňáků způsobená snahou o napadání soupeře a jeho jednoduchým propalováním na nerovném povrchu znamenala jednoduchou pozici pro domácí. Druhý poločas přinesl zvýšenou aktivitu plzeňáků, když však Martin Brada nedal penaltu po faulu na Vychrona, bylo o jejich osudu rozhodnuto. Korigování gólem z trestného rohu opět Bradou, pět minut před koncem, již nic pro celkový výsledek neznamenalo.
V dalším zápase byl výsledek stejný, ale ve prospěch Litic. Praga Praha - Plzeň Litice 1:3. Góly Plzně dávali Jan Dolejš, Miroslav Mádr a Libor Strejc. Jednoznačné vítězství litického týmu, když domácí se zmohli na jedinou střelu na litickou branku, která skončila gólem, který však nic neřešil. Skóre otevřel všudybyl Jan Dolejš, když stál na správném místě u levé tyčky Neusserovi branky a chladnokrevně zavěsil pas Davida Vychrona. Faul pragováckého brankáře právě na Dolejše potvrdil gólem z penalty mladý Miroslav Mádr. V tuto chvíli to vypadalo na velký debakl Pragy, litičtí byli k neudržení, šance střídala šanci. Přesto Praga po krátké sérii trestných rohů snížila zásluhou dělovky Kopčy těsně před přestávkou. Ve druhém poločasu Praga z počátku opět vystrčila růžky, ale netrvalo dlouho a plzeňáci byli zase nastěhováni před domácí brankou. Penaltové resumé nezvádl v 20.min Libor Strejc, po dalším faulu na Dolejše, vše napravil 10. min. před koncem střelou z voleje po průniku eléva L.Poustky.
Kouč plzeňáků Jaroslav Šulc hodnotil:" Oproti zápasu v Mnichovicích, jsme si šli tentokráte jasně za vítězstvím. Doufám, že jsme konečně načali vítěznou sérii, dvojkolo s Českými Budějovicemi a Hradcem Králové příští týden bude nesmírně důležité."