Příběh 11. září a Ground Zero v úterý v osobních vzpomínkách

Plzeňský architekt Jiří Boudník působící řadu let v USA se stane hostem další veřejné besedy o kultuře, která se tentokrát uskuteční v prostorách Domu hudby. Jiří Boudník se s účastníky setkání podělí o své autentické zážitky z 11. září 2001, kdy pracoval s požárníky a záchranáři na místě bývalého W...

Cílená propagace v Plzni

Plzeňský architekt Jiří Boudník působící řadu let v USA se stane hostem další veřejné besedy o kultuře, která se tentokrát uskuteční v prostorách Domu hudby. Jiří Boudník se s účastníky setkání podělí o své autentické zážitky z 11. září 2001, kdy pracoval s požárníky a záchranáři na místě bývalého WTC. Dalším tématem večera bude plzeňská architektura, o které budou hovořit architekti ze skupiny Zapálení, a také kandidatura Plzně na Evropské hlavní město kultury 2015.

Besedy se přesouvají do Domu hudby
Od 16. 3. se veřejné besedy o plzeňské kultuře přesouvají do Domu hudby v Husově ulici. Kavárna Inkognito i nadále zůstává meeting pointem plzeňské kandidatury. Každé úterý se zde od 16.00 do 17.30 mohou zájemci setkat s jedním ze členů týmu Plzeň 2015, týdenní rozpis přítomných členů týmu bude vždy uveden na www.plzen2015.cz.
I nadále zájemci v kavárně Inkognito naleznou vždy čerstvé informace o projektu Plzeň 2015.

Besedy pro měsíc březen se nesou v duchu ideového proudu projektu Plzeň 2015 Vztahy & City, který je charakterizován především těmito klíčovými slovy: Komunita a sousedství; Periferie a centrum; Chůze a komunikace; Soukromé pozemky a veřejná prostranství.

Další podrobnosti najdete na www.plzen2015.cz

Evropské hlavní město kultury
Evropské hlavní město kultury je považováno za jeden z nejúspěšnějších projektů EU. Jedná se o vysoce prestižní akci, jakousi „olympiádu v kultuře“, z jejíchž plodů občané města a regionu těží nejen v daném roce, ale i v letech a desetiletích následujících. Hlavní ideou titulu Evropské město kultury (The European City of Culture) je sbližovat evropské národy; tato myšlenka byla iniciována řeckou ministryní kultury Melinou Mercouri a realizována Radou ministrů (12. června 1985). V roce 1999 byl titul změněn na Evropské hlavní město kultury (European Capital of Culture). V souvislosti s rozšířením Evropské unie se od roku 2007 výše uvedeným titulem každoročně pyšní dvě města dvou zemí EU.
Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015 bude jmenováno jedno české a jedno belgické město. O belgickém nositeli titulu je již prakticky rozhodnuto, bude jím valonské město Mons.
V České republice výběr stále pokračuje - do druhého kola soutěže postoupila spolu s městem Plzeň také Ostrava. O postupu rozhodoval na základě odevzdané přihlášky a její prezentace mezinárodní panel porotců. Obě města mají nyní před sebou několik měsíců na dopracování celého projektu.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 15.03.2010 12:31



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka