Příběh města Plzně pokračuje v Mariánské Týnici

Mariánská Týnice je po pražské Valdštejnské zahradě dalším místem, kde se mohou návštěvníci seznámit s výstavou fotografií „Paměť loutky – příběh města Plzně“. Expozice čtrnácti velkoformátových fotografií bude k vidění na nádvoří bývalého cisterciáckého kláštera přibližně 40 km severně od Plzně zhr...

Cílená propagace v Plzni

Mariánská Týnice je po pražské Valdštejnské zahradě dalším místem, kde se mohou návštěvníci seznámit s výstavou fotografií „Paměť loutky – příběh města Plzně“. Expozice čtrnácti velkoformátových fotografií bude k vidění na nádvoří bývalého cisterciáckého kláštera přibližně 40 km severně od Plzně zhruba do konce září.
Fotografie spojující plzeňskou loutkářskou tradici, historii města a zachované autentické interiéry i exteriéry dokonale zapadají do prostředí travnatého nádvoří kláštera. „Po úspěchu v plzeňských Smetanových sadech a v Senátu Parlamentu ČR jsme se rozhodli na dalším pokračování výstavy. Z Mariánské Týnice poputuje „Paměť loutky“ ještě do německého Schönsee,“ říká Eva Herinková, náměstkyně primátora pro oblast kultury a cestovního ruchu. V roce 2013 se město výstavou bude prezentovat také v partnerském městě Regensburg.
Hlavní roli na všech snímcích hraje spolu s dochovanou dobovou scenérií zhruba sedmdesát loutek, většina z nich pochází ze sbírek Západočeského muzea a byla zhotovena již v 19. století. Například založení Plzně je situováno na náměstí Republiky před katedrálu sv. Bartoloměje s loutkami Starý Oldřich, Primátor a Kurando, které pro Loutkové divadlo Karla Nováka v letech 1830 až 1840 vytvořil řezbář Josef Alessi. Netradiční pojetí historie by mělo nejen pobavit a poučit, ale také přilákat k návštěvě Plzně.







Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 08.09.2012 14:02



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka