Primářka Přibíková převzala šek z rokycanského běhu

Prvního ročníku běhu ,,Běžím a ještě pomáhám“, který se uskutečnil v sobotu na náměstí T.G. Masaryka v Rokycanech, se zúčastnilo i přes značnou nepřízeň počasí 60 účastníků. Organizátory akce byly TJ Sokol Rokycany a město Rokycany. Běh byl součástí akce ,,Setkání pod rokycanskou věží“. Odstartoval...

Prvního ročníku běhu ,,Běžím a ještě pomáhám“, který se uskutečnil v sobotu na náměstí T.G. Masaryka v Rokycanech, se zúčastnilo i přes značnou nepřízeň počasí 60 účastníků. Organizátory akce byly TJ Sokol Rokycany a město Rokycany. Běh byl součástí akce ,,Setkání pod rokycanskou věží“. Odstartovala ho primářka dětského oddělení Nemocnice a.s. Rokycany MUDr. Marie Přibíková a navázal na uplynulých dvanáct ročníků Běhu Terryho Foxe. Za těch 12 let se tohoto legendárního běhu v Rokycanech zúčastnily stovky účastníků. Výtěžek nového běhu, na rozdíl od jeho předchůdce, který byl vždy zasílán na konto na výzkum rakoviny, byl věnován dětskému oddělení Nemocnice a.s. Rokycany. Předání vybrané částky ve výši 9.100 korun na hlavní scéně ,,Setkání pod rokycanskou věží“ moderoval František Vaško. Primářka dětského oddělení převzala z rukou místosatrostky Marie Hlávkové a náčelnice Sokola TJ Rokycany Jany Svobodové na pódiu šek na tuto částku. Jak mimo jiné MUDr. Marie Přibíková řekla ve svém krátkém vystoupení, děkuje všem, kteří na dětské oddělení přispěli. Tato částka bude dle jejich slov použita na nákup nového Oximetru, což je přístroj na měření obsahu kyslíku v těle.
Na trať dlouhou 2.400 metrů vyběhli běžci, vyjeli cyklisté, ale i účastníci na kolečkových bruslích. Nejstarším účastníkem byl 81letý Jiří Fryč a nejmladšími účastnicemi pětiletá Káťa Motlová a čtyřletá Magdalenka Strolená. Všichni na trať vyrazili na kole. Organizátoři doufají, že běh ,,Běžím a ještě pomáhám“ si postupně bude získávat stále více příznivců a stane se tak důstojným nástupcem Běhu Terryho Foxe.